ASKİ’den Atık Su Açıklaması

  • Aydın Gazete
  • 13 Ağustos 2016
  • Yorumlar Kapalı

ASKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “ Atık su ücretleriyle ilgili olarak yayınlanan haberde belirtilen iddialar tamamen gerçeğe aykırıdır.

Şöyle ki; kanalizasyon şebekesinden yararlanmayan abonelerin atık su ücret tarifesinin 0,30 TL/m3 olarak belirlenmesine dair 12.01.2016 tarih ve 4 sayılı ASKİ Genel Kurul kararına dayanarak teşkil eden 31.12.2015 tarih ve 2015/273 sayılı ASKİ Yönetim Kurulu kararında; ‘Kanalizasyon şebekesi bulunmayan kentsel mesken abonelerinin tespiti ve ayrışmasının tamamlanmasına kadarki süreçte abonelerin okuma ve faturalandırma işlemlerinin devam ettirilmesi, alınacak atıksu ücretinin avans olarak tahsili, yeni hazırlanacak tarife üzerinden oluşacak farkın abonenin sonraki faturasından mahsup edilmesi’ şeklinde karar alınmıştır.

Halihazırda bu abonelerin abone sicil bilgisi kaydının ve tahakkuk işlemlerinin düzeltilmesini takiben avans olarak alınan atık su ücretinin mahsubu gerçekleştirildiğinden abonelerimizin herhangi bir hak kaybına uğraması söz konusu değildir. Kanalizasyon sisteminden yararlanmayan abonelerin kişisel müracaatları ya da idaremizce yapılan çalışmalar doğrultusunda tespiti işlemleri sürdürülmeye devam edilmektedir” denildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar