701 Kişi Görevden Uzaklaştırıldı

  • Aydın Gazete
  • 8 Ağustos 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

“15 Temmuz 2016 tarihinde devletimizin ve milletimizin varlığını birliğini, halkımızın can ve mal güvenliğini, demokrasiyi hedef alan FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik olarak ülkemizde yapılan mücadele kapsamında;   Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 26 Hakim ve 12 Cumhuriyet Savcısı olmak üzere 38 yargı mensubu hakkında yakalama kararı çıkartılmış, bunlardan 24 Hakim ve 11 Savcı olmak üzere 35 kişi yakalanarak adli işlemleri yapılmak için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirilmiş, 2 Hakim ve 1 Cumhuriyet Savcısı olmak üzere 3 kişinin aranmasına devam edilmektedir.  Adliye ye sevk edilen 24 Hakim ve 11 Cumhuriyet Savcısından , 21 Hakim ve 10 Cumhuriyet Savcısı tutuklanmış olup, 3 Hakim 1 Cumhuriyet savcısı adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır. Adliyeye sevk edilen toplam 16 askeri personelden 6’sı tutuklanmış, 8’i adli kontrol şartı olmak üzere toplam 10 kişi serbest bırakılmıştır, 1 kişinin aranmasına devam edilmektedir. Emniyet Müdürlüğü personelinden toplam 110 kişi görevden uzaklaştırılmış, Adliye’ye sevk edilen 105 kişiden 63’ü tutuklanarak cezaevine sevk edilmiş, 38’i adli kontrol şartıyla toplam 40 kişi serbest bırakılmış, 2 kişi gözaltında olup, 5 kişi ise halen aranmaktadır.”

701 PERSONEL GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Aydın Valiliği’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 

“İlimiz genelinde 4 Mülki idare amiri olmak üzere diğer Kamu kurum ve kuruluşlarından çeşitli ünvanlarda toplam 701 personel görevden uzaklaştırılmıştır. Diğer Kamu kurum ve kuruluşlarında çeşitli ünvanlarda 180 kişi adli kontrol şartı olmak üzere toplam 205 kişi serbest bırakılmıştır. Çeşitli Kamu Kurum ve Kuruluşlarından toplam 31 kişinin aranmasına halen devam edilmektedir.  İlimizde; Kamu kurum ve kuruluşlarında çeşitli ünvanlarda toplam 14 personel gözaltındadır. İlimizde Mülki idare amirlerinden 3 kişi olmak üzere toplam 77 Kamu görevlisi tutuklanmışlardır. Bunların dışında örgütün finansal kaynaklarına yönelik yapılan operasyonlarda toplam 551 şahıs hakkında adli işlem yapılmış olup, bunlardan 57 şahıs gözaltında, 103 şahıs adli makamlarca tutuklanmış olup 195’ü adli kontrol şartı ile olmak üzere toplam 240 şahıs serbest bırakılmış, 151 şahıs ise halen aranmaktadır.”

1 VAKIF 2 YEREL GAZETE KAPATILDI

“Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2. Maddesinde; Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenip kapatılmasına karar verilen; İlimiz Nazilli İlçesinde 5, Didim İlçesinde 2, Söke İlçesinde 2, Efeler ilçesinde 7 olmak üzere toplam 16 okul kapatılmış olup hazineye bedelsiz olarak devrine esas olmak üzere iş ve işlemleri tamamlanmıştır. Yine, İlimiz Efeler ilçesinde 11, Nazilli ilçesinde 5, Çine ilçesinde 3, Kuşadası İlçesinde 2, Germencik ilçesinde 2, Söke ilçesinde 2, İncirliova ilçesinde 1, Yenipazar ilçesinde 1, Sultanhisar ilçesinde 1 ve Buharkent ilçesinde 1 dernek olmak üzere toplam 29 dernek kapatılmıştır. Bozdoğan ilçesindeki 1 dernek ise; 23.06.2016 tarihinde fesih kararı alarak tasfiye olduğu için kapatma işlemi uygulanmamıştır, kapatma işlemi uygulanan 29 derneğin hazineye bedelsiz olarak devrine esas olmak üzere iş ve işlemleri tamamlanmıştır. “

Açıklamada; “İlimiz Efeler ilçesinde 1 adet Vakıf kapatılmış olup, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bedelsiz olarak devrine esas olmak üzere iş ve işlemleri tamamlanmıştır. İlimiz genelinde faaliyet gösteren FETÖ ile iltisaklı 2 sendika temsilciliği kapatılmıştır. 27.07.2016 tarihi itibariyle FETÖ ile iltisaklı 2 Yerel Gazete kapatılmıştır. İlimiz, Efeler ilçesinde 9, Nazilli’de 5, Söke’de 2, Karacasu’da 2, Koçarlı’da 1, Köşk’te 1, Bozdoğan’da 1, Çine’de 1 Yenipazar’da 1, olmak üzere toplam 23 Özel Öğrenci Yurdu kapatılmıştır” denildi. (HABER MERKEZİ)

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar