Mekatronik Otomotiv’den Far Uyarısı

  • Aydın Gazete
  • 5 Ağustos 2016
  • Yorumlar Kapalı
Konu ile ilgili Aydın Gazete’ye konuşan Mekatronik Otomotivin sahibi Sedat Tokdemir yanlış ayarlanan farların sadece sürücü için değil yolda seyreden tüm araçlar için tehlikeli olabileceğini ifade etti. 

 Tokdemir açıklamasında ayrıca “Yanlış ayarlanan farlar sadece yeterli aydınlatmayı sağlayamamakla kalmaz, aynı zamanda karşıdan gelen araçların sürücülerinin de gözünü alır. Bu yüzden her zaman güvenli sürüş sağlamak için lambalarınızı düzenli aralıklarla kontrol ettirmek önemlidir. Bosch Car Service’ler aynı zamanda sizin için halojen far ayarını da yapabilir.” ifadelerini kullandı. 

Farların ayarlanması ve kullanımı ile ilgili detay bilgiler de veren Sedat tokdemir açıklamasına şöyle devam etti;

Gündüz sürüş lambalarının 20 AB ülkesinde zorunlu olduğunu biliyor muydunuz? Bu ülkelerdeki pozitif kaza istatistikleri, her şeyi ortaya koyuyor. Kısa farla seyreden araçları görmek siste, karda veya yağmurda – her zaman daha kolaydır. Bununla birlikte “normal” kısa farla sürüş, ampullerde daha fazla aşınma ve yıpranmaya neden olur. Bosch’un üstün ışık verimi olan Plus 90 ve üstün dayanıklılıktaki Longlife Daytime gibi güçlü ampuller geliştirmesinin sebebi de budur. Gece veya gündüz günün her saati farlar açık sürmenize olanak tanıdıkları için sürücülerin düzenli olarak Bosch ampullerine en yüksek puanı vermesi boşuna değildir.

İyi görüş alanı büyük oranda sileceklerin kalitesine bağlıdır. Nihayetinde silecekler 750.000’in üstünde silme çevrimi yapmak zorundadır, bu da yaklaşık 80 futbol sahası büyüklüğünde bir alana karşılık gelir.

Silecek lastikleri aşındığında en iyi gözler bile görmede sorun yaşar. Bu durumda bile sürücülerin çoğu, her yön değişikliğinde duyulan gıcırdama can sıkmaya başlayıncaya kadar sileceklerini değiştirmez. Ama bu noktada artık iş işten geçmiştir. Veri grafiği, sileceklerin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini ve değiştirmenin en iyi seçenek olup olmadığını gösterir.
Ancak yanlış silecek kolu takılması ciddi çiziklere ve lekelerin bulaşmasına neden olabilir. En olumsuz hava koşullarında bile en iyi silme etkisi sağlamak için sileceklerinizi doğru şekilde ayarlar ya da gerekirse aracınıza Bosch markalı, kaliteli yeni ürünler takarız.
Kir, toz ve böceklerin tümü ön camda bir tabaka oluşturur, bu da genellikle sadece suyla temizlenemez ve bu yüzden potansiyel bir tehlike arz eder. Bu duruma çözüm, kışın ön camda buz oluşmasına da engel olan özel cam temizleyicisidir.

En iyi görüş alanı için – Bosch’tan Aerotwin Maksimum Performanslı düz silecek lastikleri
Bosch’un Aerotwin Maksimum Performanslı düz silecek lastiklerinin aerodinamik tasarımı, her an kusursuz görüş alanını garanti eder. Entegre, özel üretilmiş yüksek teknoloji ürünü bir yay şeridi temas basıncını, sileceğin tüm uzunluğu boyunca eşit şekilde dağıtır ve bu sayede ön camın kavisine kusursuz uyum sağlar. Üstelik yenilikçi adaptör sayesinde Bosch Aerotwin silecek lastikleri, piyasadaki tüm standart araç modellerine uygundur.

Bir bakışta avantajlar:
Yüksek teknoloji ürünü yay şeridi ve aerodinamik olarak iyileştirilen profil sayesinde kusursuz silme performansı
Eşit temas basıncı ve bu sayede daha uzun kullanım ömrü
Daha düşük yüzey alanı, rüzgar gürültüsünü asgari düzeye indirir
Yüksek hızlarda bile üstün kalitede silme
Metal çerçeve ve bağlantılarda buz oluşamayacağından kış koşullarına daha uygun

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar