Kuşadası’nda Uyuşturucu Çetesine Darbe

  • Aydın Gazete
  • 4 Ağustos 2016
  • Yorumlar Kapalı

Operasyon sırasında 13 parça fişeklenmiş halde sentetik uyuşturucu madde, bir pompalı tüfek ve uyuşturucudan temin edilen paraya el konuldu.

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği tarafından alınan bir ihbar üzerine uyuşturucu madde satışı yaptığı belirlenen T.A. isimli kişinin evi izlemeye alındı. Eve giren C.Ç. ve D.İ isimli şahısların evden çıkışında yapılan aramada 1.07 gram ağırlığında sentetik uyuşturucu madde bulundu ve iki şahıs da yakalandı. C.Ç. ve D.İ. isimli şahıslar hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak-TCK-191” suçundan yasal işlem yapıldı. C.Ç. isimli zanlı uyuşturucuyu T.Ü.’dan satın aldığını itiraf etmesi üzerine evinde yapılan aramada T.A., Y.K. ve E.Ç. isimli şahıslar yakalanırken, operasyon sırasında T.A. ve Y.K. isimli zanlıların üzerlerinden, satışa hazır vaziyette, 13 parça fişeklenmiş halde, değişik gramlarda toplam 33.41 gram ağırlığında sentetik uyuşturucu madde ele geçirildi.

Evde yapılan aramada ayrıca, uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen 5460 TL para, çalıntı plakasız bir motosiklet, 1 adet pompalı tüfek ve 19 adet tüfek fişeği ele geçirilerek el konuldu. İkametin önünde plakası bulunmayan, çalıntı kaydı bulunan 1 adet Motosiklet ele geçirilmiştir. Yapılan araştırmada ise E.C isimli zanlının ayrıca Söke 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından Tehdit suçundan arandığı tespit ortaya çıktı.

Operasyonun arıdndan T.A. ve Y.K. isimli zanlılar hakkında “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmakve Uyuşturcu Madde Kullanmak ” suçundan yasal işlem yapılarak mahkemeye sevk edildi. Mahkeme sonunda T.A. isimli zanlı tutuklanırken, Y.K. isimli zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar