Ben Nasıl Oldum Sorusunun Cevabı Verildi

  • Aydın Gazete
  • 30 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

Anne babalar için cevaplaması en zor soruların başında gelen ‘Çocukların biz nasıl olduk’ sorularına Aydın’da uzmanlar cevap verdi. Aydın’da eğitim veren Özel İsabet Okulları’nın ana sınıfı öğrencilerinin bu yöndeki sorularının cevabını uzmanlar verdi. Aydın Liva Hastanesi Yenidoğan Servisine ziyaret edip 5 yıl önceki hallerini gören miniklerin sorularını servis hekimi Dr. Önder Can ve hemşire Meşude Kaçar cevap verdi.
Belli bir yaştan sonra, çocukların akla hayale gelmedik sorularına cevap vermekte zorlanan anne babaların imdadına Özel Liva Hastanesi yetişti. Aydın İsabet Okullarında eğitim gören ana sınıfı öğrencileri öğretmenleri ile birlikte Liva Hastanesi’ne ziyaret ederek hem 5 yıl önceki hallerini gördüler hem de bir insanın hayat yolculuğunun nasıl başlayıp nasıl devam ettiğini bizzat uzmanlardan öğrendiler.
Önce hastaneye gelip insan hayatında en önemli şeyin sağlık ve her şeyin başının sağlık olduğunu öğrenen minikler daha sonra Yenidoğan Servisi’ne çıkarak kendilerinin 5 yıl önceki hallerini gördüler. Liva Hastanesi Yenidoğan Servisi Hekimi Dr. Önder Can ve Hemşire Meşude Kaçar’dan bilgi alıp hayata dair merak ettikleri konuları sorup akıllarına yatacak şekilde cevaplarını aldılar.
Hastane ve doğum ünitesi hakkında bilgi alan öğrenciler büyük bir hayranlıkla bebekleri inceledi. Sağlıklı kalabilmek için sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemini de anlayan minik öğrencilere özellikle doğal gıdaların önemi ve hazır gıdaların olumsuz yanları anlatıldı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar