ADÜ’de 33 Personel İçin İnceleme Başlatıldı

  • Aydın Gazete
  • 2 Ağustos 2016
  • Yorumlar Kapalı

 Üniversitede 24’ü akademik, 11’i idari personel olmak üzere toplam 35 personel hakkında işlem yapıldığını ifade eden Rektör Prof Dr. Bircan, “Bu yapıyla ilişkileri araştırılmak üzere 33 personel hakkında da inceleme başlatılmıştır” dedi.

Darbe girişiminin ardından hızlı bir şekilde soruşturma komisyonu oluşturulduğunu kaydeden ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, “Bu konuyla alakalı bilgilerin sağlıklı bir şekilde toplanması amacıyla bir ihbar hattı oluşturuldu ve üniversitenin web sitesinden duyuruldu. Komisyon tarafından eldeki bilgi, belge ve ihbarlar devletin diğer kurumlarıyla işbirliği içinde en kısa zamanda değerlendirilmiştir. İlk aşamada 30 personel hakkında (19 akademik ve 11 idari) disiplin ve ceza soruşturmaları ile birlikte uzaklaştırma tedbiri uygulanmıştır. Sürecin sağlıklı ve süratli bir şekilde yürümesi için ilgili kurumlarla anlık bilgi alışverişi yapılmaktadır.

Yeni elde edilen veriler de komisyon tarafından ivedilikle değerlendirilmiş olup, bu değerlendirme neticesinde ikinci dalga operasyonda da 35 personel hakkında (24 akademik ve 11 idari) disiplin ve ceza soruşturmaları ile birlikte uzaklaştırma tedbiri uygulanmıştır. Bu yapıyla ilişkileri araştırılmak üzere 33 personel hakkında da inceleme başlatılmıştır. FETÖ terör örgütüyle ilişkili olanları doğru bir şekilde tespit amacıyla en etkili sonucu almak için geceli gündüzlü çalışılmaktadır.

15 Temmuz gecesi gerçekleşen bu hain saldırıya canları pahasına engel olan şehitlerimizi unutmadık unutturmayacağız inşallah” ifadelerine yer verdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar