Kuşadası Belediyesi’nden Güzelçamlı’ya “Erdal Eren Parkı“

  • Aydın Gazete
  • 1 Ağustos 2016
  • Yorumlar Kapalı

 Park, Güzelçamlı Mahallesi’nde yer alan ve ismi Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile Erdal Eren olarak değiştirilen sokakta, Eren’in ve annesinin mezarlarından alınan toprakla dikilen çınar ve zeytin fidanlarının bulunduğu alanda yapılıyor.

Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından projelendirilen 630 metrekarelik Erdal Eren Parkı’nda yapım çalışmaları son aşamaya geldi. Tüm çalışmaları Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sürdürülen Erdal Eren Parkı’nın içerisinde oturma grupları, aydınlatma sistemi, otomatik sulama sistemi, yürüyüş yolu ve yeşil alan yer alacak.

Mayıs ayında Erdal Eren’in okul arkadaşlarının kurduğu Yapı Endüstri Meslek ve İnşaat Teknik Liseleri Mezunları Derneği (Yapıder) ile Kuşadası Belediyesi’nin katılımıyla Erdal Eren Sokağı’nda bulunan yeşil alana Erdal Eren ve annesi Şadan Eren’in Ankara’daki mezarlarından getirilen topraklarla çınar ve zeytin fidanı dikilmişti.

Etkinlikte anne-oğulun mezarlarından getirilen toprağı fidanın dibine döken Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, ağaçların dikildiği alana Erdal Eren’in ismini taşıyan bir park yapma sözü vermişti.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar