Arıcılar’dan Ballı Vefa

  • Aydın Gazete
  • 1 Ağustos 2016
  • Yorumlar Kapalı

Hiç şeker kullanılmadan hazırlanıp dağıtılan lokmalarla hem şehitlerin ruhuna Fatiha gönderdiklerini hem de mesaj vermek istediklerini belirten Aydın Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ayhan Özdemir, “Bu milletin en büyük özelliği arı gibi özgürlüğüne düşkün olmasıdır. Bu aziz milletin iradesi ve demokrasinin devamı, bağımsızlık ve özgürlüğün ilelebet devamı için canlarını seve seve ortaya koyan şehitlerimize minnettarız” dedi.

Aydın Kent Meydanı Bey Cami’nin yanında iki gündür akşam saatlerinden gece yarılarına kadar lokma döktürüp şehitlerin ruhu için halka dağıtan Arı Yetiştiricileri Birliği’nin Başkanı Ayhan Öztürk, etkinliği arıcıların bağışları ile gerçekleştirdiklerini belirtti. Şehitlerin ruhu için düzenlenen lokma döktürme etkinliğine tüm arıcıların yürekten katıldığını ve arıcıların bu hayra katkıda bulunmak için adeta birbirleri ile yarıştığını kaydeden Birlik Başkanı Ayhan Özdemir, “15 Temmuz gecesi milletimiz için Türkiye Cumhuriyeti için maalesef çok acı bir geceydi.

Bu etkinlik aynı zamanda şükür ve teşekkür etkinliğidir. Darbe girişiminin hemen ardından, ihanet odaklarının kirli emellerine ulaşamaması için canı ile mücadele edip en ulvi mertebeye ulaşan aziz şehitlerimizin ruhunu anmak istedik. Sağ olsunlar tüm arıcılarımız yoğun destek verdi. Binlerce kişiye şehitlerimizin ruhu için ballı lokma dağıttık” diyerek katkı sağlayandan, dağıtılan lokmalardan yiyip Fatiha okuyana kadar herkese teşekkür etti.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar