BESYO Elemeleri Rekor Katılımla Devam Ediyor

  • Aydın Gazete
  • 29 Temmuz 2016
  • Yorumlar Kapalı

29 Temmuz’da sona erecek elemeler sonucunda Tüm bölümlere toplam 310 öğrenci kabul edilecek.

BESYO’ya yerleşebilmek için kıyasıya rekabetin yaşandığı elemeler yaklaşık 3 bin öğrencinin katılımı ile rekor kırdı. Yaklaşık 700 kız, 2 bin 300 erkek öğrenci katıldığı elemelerde milli sporcular da kendilerine ayrılan kontenjanı aşarak 63 kişiye ulaştı.
En çok tercih edilen üniversiteler sıralamasında 8’inci sırada bulunan ADÜ’ye layık bir okul olma yolunda emin adımlarla ilerleyen BESYO, ülke genelindeki Beden Eğitimi Spor Yüksekokulları arasında en çok tercih edilen 5’inci okul olarak dikkat çekiyor.

BESYO’nun milli sporcular tarafından tercih edilmeye başladığının altını çizen Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Güreş, 2012 yılından itibaren her yıl elemelere katılan öğrenci sayısını yüzde 50 oranında arttırdıklarını ifade etti. BESYO elemelerine yoğun bir katılımın olmasını ise altyapısını tamamlamasına ve başarılarıyla adından söz ettiren bir okul olmasına bağlayan Yrd. Doç. Dr. Güreş, BESYO’nun Türkiye Üniversitelerarası madalya sıralamasında 4’üncü sırada olduğunu vurguladı.

BESYO’nun Başarıları
En fazla madalyanın kazanıldığı atletizmde duble şampiyonluk ve üst üste duble şampiyonluk yaşayarak ADÜ’ye gurur yaşatan BESYO, atletizmde toplam 40 madalyanın dağıtıldığı organizasyonlarda 16 altın 12 gümüş 8 bronz olmak üzere bu alanda toplam 36 madalya ile rekor kırdı. Güreşte 9 altın 2 Gümüş 2 bronz madalya, Boks, Kick Boks ve Muay Thai’de 3 altın madalya, Kros’ta gümüş ve bronz madalya, Dünya Üniversite Oyunları Atıcılık klasmanında Dünya Şampiyonluğu bulunuyor.

Bununla beraber ADÜ BESYO, ağustos ayında başlayacak olan Rio Olimpiyatlarında Türkiye’yi 11 sporcu ile temsil edecek.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar