• Anasayfa
  • >
  • AYDIN
  • >
  • Alperen Ocağı Üyesi Gençler İdam Talep Etti

Alperen Ocağı Üyesi Gençler İdam Talep Etti

  • Aydın Gazete
  • 28 Temmuz 2016
  • 0

Alperen Ocakları Nazilli İlçe Temsilciliği, Türkiye’de 2004 yılında Avrupa Birliği süreci kapsamında kaldırılan idam cezasının geri getirilmesi için imza kampanyası başlattı. Uzun çarşıda, başlatılan imza kampanyasına çok sayıda vatandaş destek verdi. İHA muhabirine konuşan Alperen Ocakları Nazilli İlçe Başkanı Mehmet Akif Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

ALPERENLERDEN ERDOĞAN’A ÇAĞRI
15 Temmuz’da Türkiye’nin çok büyük tehlike atlattığını belirten Yıldız, BBP’nin Merhum Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikastinin Paralel Yapı tarafından gerçekleştirildiği ima etti. Darbe girişimini kınayan Yıldız, “15 darbe girişimini bizde Alperen Ocakları olarak şiddetle kınıyoruz.Halka yapılan bu darbe girişiminde tüm halkımız bir olduk. Şu anda oluşan hareketlilik ne A partisi ne de B partisidir. Tamamen halkın hareketidir.

Biz zamanında rahmetli liderimiz Muhsin Başkan’ın şehadet sürecinde, helikopter kazasında, kara kutuyu çaldıkları zaman, bu iş içinde iş olduğunu kaza olmadığını kazadan kaza çıkarmayın dediklerinde bu işin bir suikast olduğunu söylemiştik. Hiç kimse bizi dinlemedi, kaideye almadı.Ama şu anda işin ucu tüm türkiyeye tüm halka dokundu.Şu anda haberlerde görüyoruz ki Muhsin Başkan’ın helikopterinin kara kutusunu söken asker darbe girişiminde bulundu.Zamanında bu önlemler alınmış olsaydı; belki de şuanda bunları yaşamayacaktık, yaşanmayacaktı. Ama görüyoruz ki halkımız artık daha da duyarlılaştı.

Zamanında 2 milyon imza toplayarak idamın geri gelmesini istemiştik. Şu anda tüm 80 milyonun katılımıyla bu isteğimizi tekrardan Cumhurbaşkan’ımıza, Hükümet’e iletiyoruz. İlla ki halkın bu kadar katılım gösterdiği bir kampanyada Cumhurbaşkan’ımız gerekeni yapacağına inanıyorum” dedi.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar