Müdür İntihar Etti

  • Aydın Gazete
  • 27 Temmuz 2016
  • Yorumlar Kapalı

Edinilen bilgiye göre; Adnan Menderes Üniversitesi Kuyucak Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emin Kömürcüler (33), Efeler ilçesinde bulunan ADÜ Merkez Yerleşkesi’ndeki rektörlük binasının 4’üncü katından atlayarak intihar girişiminde bulundu. Ağır yaralanan Kömürcüler, ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı.

ADÜ Rektörlüğü İddiaları Yalanladı
Olayla ilgili olarak basında yer alan bazı haberleri yalanlayan ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Üniversite yönetimi olarak derin bir üzüntü yaşadıklarını ifade ederek, “Üniversitemiz Kuyucak Meslek Yüksekokulu Müdürü değerli kardeşim, yol arkadaşım Yrd. Doç. Dr. Emin Kömürcüler, vefatıyla bizleri yasa boğmuştur. Herkes tarafından sevilen ve sayılan, çalışmalarıyla akademide takdir toplayan, enerjisiyle her zaman pozitif katkı sağlayan değerli kardeşimi kaybetmek sadece bizi değil, sevgili öğrencilerini ve akademi camiasını da derinden yaralamıştır. Bir kısım medyada iddia edildiği gibi acı hadise, görüşmemizin ardından değil, biz henüz görüşmemişken yaşanmıştır.

Yaşanılan durumunun FETÖ/PDY soruşturmasıyla uzaktan yakından bir ilgisi yoktur. Bu tür haberler, tamamen farklı bir algı oluşturmak maksadıyla yapılmaktadır. Kardeşim Yrd. Doç. Dr. Emin Kömürcüler, Üniversitemiz yönetiminin de her zaman arkasında durduğu bir bilim adamıdır. Vefatı, tüm Üniversitemizi büyük bir üzüntüye boğmuştur. Yeri çok zor dolacak yol arkadaşım, kardeşime Allah’tan rahmet, ailesine, öğrencilerine ve mesai arkadaşlarına sabır dilerim” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar