Site Sakinleri Taleplerini Belediyeye İletti

  • Aydın Gazete
  • 26 Temmuz 2016
  • Yorumlar Kapalı

Didim’e bağlı Akbük Kumkent sitesi ile çevresindeki diğer siteler tarafından kamuya sosyal terk alanı olarak bırakılan sosyal alanların yeniden kullanılması konusunda Akbük Kumkent sitesinde Başkan Atabay ile bir ön toplantı gerçekleştirildi.

6 adet kamuya terk edilen yerle ilgili Başkan Atabay’a bilgiler veren Kumkent Site Başkanı Necati Ölçücüoğlu “Bu siteler yapılırken 6 adet kamuya terk yerler var; burası geçmişte sosyal alanlar oyun ve park alanları ile yeşil alanlar olarak ayrılmış. Bu alanların büyüklüğüne göre 4 tanesi Didim Belediyesinin 2 tanesi de Aydın BŞB’ne ait olduğunu öğrendik. Bu bölge sit alanı; bunula ilgili ilgili kuruldan izinler alınması durumunda Belediyemizin de katkılarıyla bu alanların yeniden halkın kullanımına açılması noktasında taleplerimiz var. Bu konuda Sayın başkan’a bilgiler verdik.”dedi.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay izinler için Anıtlar Kuruluyla görüşme yapılması noktasında girişimde bulunacaklarını belirterek yasal izinlerin alınmasından sonra ve Aydın BŞB ile görüşülmesinden sonra bu alanların halkın kullanımına kazandırılabileceğini söyledi. Görüşmenin ardından Başkan Atabay site başkanlarıyla beraber kamuya terk sosyal alanları gezdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar