Aydın’da Demokrasi Nöbeti Manzaraları

  • Aydın Gazete
  • 25 Temmuz 2016
  • Yorumlar Kapalı

İkinci bir talimata kadar devam edecek olan demokrasi nöbetleri bir yandan şenlik havasında devam ederken diğer yandan ilginç görüntülere de sahne olmaya başladı.

Aydın Kent Meydanı 9 gündür demokrasi nöbeti için sokağa çıkanların akınına uğrarken, Efeler ilçe merkezinde yediden yetmişe herkes demokrasi nöbetine çıkmaya başladı. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden demokrasi nöbetine katılan bir çok bebek geceyi de kent meydanında kendileri için hazırlanan yataklarda geçirirken, bebekleri dayanışma içerisinde bakan anneler ise bir yandan annelik vazifesini yerine getirip diğer yandan demokrasi nöbeti tutuyor.

Demokrasi nöbetlerinin gerçekleştirildiği Aydın Kent Meydanı’na hasırları ve bebeklerini yatırıp uyutabilecekleri yastık ve pikeleri ile gelen anneler çocukları uyuyana kadar şenlik havasında geçen demokrasi nöbetine birlikte katılıyor. Çocukların uykusu geldiğinde meydanda hazırladıkları özel alanda çocuklarını uyutup demokrasi nöbetine devam eden kadınlar adeta 93 yıl önceki ninelerin gösterdiği fedakarlığı gösteriyor.

“Çocuklarımızın geleceği için”
15 Temmuz gecesinden bu yana devam eden demokrasi nöbetlerine çocukları ile katılan kadınlardan Cevriye F. “Kanlı terör örgütü FETÖ Rabbimin izni kerimi ve milletimizin yılmaz kararlılığıyla kahrü perişan olacaktır. Çocuklarımla demokrasi nöbetindeyiz” diyerek çocukları ile katıldığı demokrasi nöbetine sadec kendi çocukları için değil ülkenin geleceğinin teminatı çocuklar için tuttuklarını belirtti.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar