NAZGİAD Darbe Girişimini Kınadı

  • Aydın Gazete
  • 25 Temmuz 2016
  • Yorumlar Kapalı

NAZGİAD başkanı Ali Başol imzasıyla yayınlanan yazılı basın açıklamasında Ülkenin sorunlarının demokrasi, iç barış ve dayanışma içinde çözümlenmesi gerektiği belirtilerek Demokratik ve modern Türkiye’nin varlığını devam ettirmesi için iş adamları olarak üzerlerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazır oldukları açıklandı.

Başol yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi;”Türk milleti olarak son dönemde yaşamış olduğumuz elim olayların ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önüne serdiğinin bilincindeyiz. bu nedenle Nazilli genç işadamları derneği olarak Ftö/Pdy örgütü ile alakalı diğer dernek ve organizasyonlarla hiçbir bağımızın olmadığını, demokratik ve modern Türkiye’mizin varlığını devam ettirmesinde üstümüze düşen tüm vazifeyi geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de yerine getirmeye hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz” dedi.

“Yatırımlarımız devam edecek”
Demokratik yöntemlerle halkın oyuyla gelen yöneticilerin ,ancak halkın oyuyla değiştirilebileceğinin açıklandığı basın açıklamasında güvenlik güçlerinin . Ülkeyi bu tür hain saldırıları düzenleyen terör örgütlerinden kısa zamanda temizleyeceklerine olan inançlarını tam olduğu ifade edildi.

Nazilli’deki genç işadamları olarak ülkenin kalkınmasına ve ekonominin canlanması konusunda yatırımlarının hız kesmeyeceğini belirten Başol açıklamasında ayrıca;”Aydınlık bir geleceğe en kısa zamanda ulaşacağına inanıyoruz.İş dünyası olarak ülkemize olan inancımızı yitirmediğimizi belirtirken,yatırımlarımızın hız kesmeyeceğinin Nazilli’deki genç iş insanları olarak yılmayacağımızın herkes tarafından bilinmesini istiyoruz.Türkiye Cumhuriyeti bugüne kadar birçok badireden geçmiş yıkılmamış,dimdik ayaktadır.Önümüzdeki süreçte de ülkemizin gelişim göstereceğine daha büyük ekonomilere sahip olacağına inancımız tamdır.

Bu menfur olaylar sırasında şehit olan güvenlik güçlerine ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet,yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz.Bu hain terör olayına katılan herkesin kimliğine bakılmaksızın en ağır şekilde cezalandırılacağına inancımız sonsuzdur” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar