Didim Cemevinde Kadına Şiddet Konuşuldu

  • Aydın Gazete
  • 29 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem evi Derneğinin düzenlediği “Kadına şiddet ve cinsiyet eşitsizliği” konulu seminerde konuşan CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan “25 Kasım kadınların zulme karşı mücadelesinin tarihidir.”dedi.
Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem evi Derneğinin düzenlediği “Kadına şiddet ve cinsiyet eşitsizliği” konulu seminer düzenledi. Seminere konuşmacı olarak CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan katıldı. Seminere CHP Didim ilçe Başkanı Gökmen Karataş, CHP’li ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş dinledi.
Seminerde konuşmasına başlamadan önce öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’yi anan Sarıhan “Şairin dediği gibi hangi sabah uyansak günler ölüm haberleriyle başlıyor. Zulme karşı düzenbazlığa karşı halk direniyor. Bugün Suruç’ta Ankara’da kaybedilen canların katili hükümet denilen anayasaya rağmen halkın can ve mal güvenliğini sağlayamayanlardır. Biz bundan sonra parti olarak halkın için de mücadelenin içinde olacağız.”dedi.
Her yıl 25 Kasım’da Kadına yönelik şiddetle mücadele günü olarak kutlandığını belirten CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan “Yıllar önce mirabel kardeşler diktatörlüğe karşı mücadele ettiler yani siyasi bir mücadele sergilediler. Mirabel kardeşler önce öldürüldü ardından da tecavüzü uğradılar. Burada aslında erkek egemen yani erk’ler ders vermek istediler. Ardından kadınların mücadelesi başladı. Yani 25 Kasım kadınların zulme karşı mücadelesinin tarihidir. Kadınların onurluluğunun mücadelesidir.”dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar