Nazilli’de Demokrasi Nöbetleri Devam Ediyor

  • Aydın Gazete
  • 23 Temmuz 2016
  • Yorumlar Kapalı

15 Temmuz darbe girişimine karşı tepkiler devam ediyor. Nazilli’de de darbeye tepki amacıyla binler, 8’nci gününde de meydanlara akın etti.

Nazilli Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte Belediye Meydanı’nda vatandaşlara Osmanlı çeşmesinden şerbet ve lokma ikram edildi. Havanın da sıcak olmasını fırsat bilen vatandaşlar, Osmanlı çeşmesindeki soğuk şerbete büyük ilgi gösterdi. Helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. Daha sonra mehter takımı meydanda bir konser verdi. Çeşitli marşları seslendiren ekip, Türk bayraklarıyla konseri izleyen vatandaşlardan büyük beğeni topladı.

Etkinliğin büyük ilgi gördüğüne dikkat çeken Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Türkiye’nin demokrasiye her zaman sahip çıktığını anlattı. Daha önce darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitler için gıyabi cenaze namazı kılınıp lokma dağıttıklarını hatırlatan Alcık, “Milletimiz, her hangi bir ayrım gözetmeksizin demokrasisine sahip çıkmıştır. Bu etkinliklerin birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğini düşünüyorum. Nazillili vatandaşlarımız da bu etkinliğe katılarak hem soğuk şerbetten içme imkanı elde etti hem de devletimizin geçmişini hatırlatan Mehter Takımımızın konserini dinleme fırsatı buldu” dedi.

Etkinliğe Belediye Başkanı Haluk Alıcık, AK Parti İlçe Başkanı İmran Acar, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, AK Parti gençlik kolları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar