Aracını Satmak İsteyen Buraya Geliyor !

  • Aydın Gazete
  • 22 Temmuz 2016
  • 0

Açıldığı dönem hem Aydın’da istihdam sağlama hem de ilin yerel ürünlerine tanıtım ve satışının artırılmasının yanında şehir merkezinde yaşanan otopark sorununa çözüm üretme adına açılan alışveriş merkezinin otoparkının Vaki Konağı’na bakan bölümü galeri niyetine kullanılmaya başlandı. Satılık araçlar günlerce otoparkta sergilenirken yaşanan durum nedeniyle vatandaşlar mahalle sakinlerine ve halka hizmet etmesi amaçlanan otoparkın amacı dışında kullanıldığını ileri sürdüler.

“Mağdur oluyoruz”
Bu durumun uzun süredir devam ettiğini Kipa otoparkının galeri niyetine kullanılmasından hem vatandaşların hem de vergisini veren galerici esnafın mağdur olduğunu belirten AYMAS Oto Galericiler Sitesi Başkanı Hasan Yoğurtçu, “Mallesef bu uygulama haksız rekabete ve mağduriyete neden oluyor. Bir yanda vergisini verip bu işi yapanlar, diğer yanda kayıt dışı bu şekilde çalışanlar var.

Gerek maliyenin, gerek yerel yönetimlerin gerekse Kipa Yönetiminin bu sorunu çözmesini bekliyoruz. Takip edildiğinde satılık aracın ne kadar burada bekletildiği çok net bir şekilde görülecektir. Yetkililerden bu sorunun çözümü konusunda yardım bekliyoruz” dedi.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar