Sağlığımız İçin Denetimlerimiz Artacak

  • Aydın Gazete
  • 21 Temmuz 2016
  • Yorumlar Kapalı

Yapılan denetimlere ilişkin “Ramazan Ayı içerisinde başlattığımız ve sıklaştırarak devam ettiğimiz denetimlerde birçok tarihi geçmiş ürün, hijyenik olmayan üretim yeri ile satış ve tüketime elveriş olmayan birçok temel gıda maddesi ile iş yeri tespit ettik. Buralara ilişkin gerekli ihtarlar yapıldı. Olumsuz şartlarda satış yapan bu işyerlerimize yönelik yapacağımız ikinci denetimlerde cezai işlem de uygulayacağız. Çünkü, bizim için en önemli şey halkımızın sağlığıdır” dedi.

“KİMSENİN HALK SAĞLIĞIYLA OYNAMASINA İZİN VERMEM”
İlçe genelinde sürdürülen denetimlerde tespit edilerek tutanakla alınan ürünlerin imha işleminin önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceğini dile getiren Başkan Kale, “Denetimlerimiz kesinlikle devam edecektir. Önümüzdeki günlerde lokanta, kahvehane gibi halkımız tarafından yoğun olarak kullanılan mekanlara yönelik de denetimler başlatacağız. Yaptığımız denetimlerde yasal prosedürleri yerine getiren ve gayet hijyenik koşullarda halkımıza hizmet veren işletmelerimiz de bulunmaktadır.

Onlara da teşekkür ediyorum. Gayemiz, esnafımıza sıkıntı vermek değil. Ancak, gerekli yasal koşulları taşımayan ve sağlıksız ürünlerin satışını gerçekleştiren hiçbir iş yerine de müsamaha gösterilmeyecektir. Halkımızın sağlığı bizim için her şeyden önemlidir” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar