AYESOB’dan Darbe Girişimine Karşı Ortak Tepki

  • Aydın Gazete
  • 19 Temmuz 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın’da Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı tüm odaların katılımı ile ortak basın açıklaması yapıp darbe girişimini kınayarak “Her zaman devletimizin yanındayız. Devlete karşı gelenin de karşısındayız” dedi.

Aydın Birlik Binası Salonu’nda düzenlenen toplantıya Birlik yönetiminin yanı sıra oda başkanları da katıldı. Türkiye genelinde Esnaf Odaları Birlikleri tarafından ortak yapılan basın açıklamasını okuyan Aydın Esnaf odaları Birliği Başkanı Selahittin Çetindoğan, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birlik ve beraberliğini açıkça tehdit eden 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi karşısında, Ahilik gelenek ve kültüründen gelen, her zaman devletinin ve milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte 20 milyonluk bir büyük camiayı temsil eden esnaf ve sanatkarımız hiç düşünmeden canları pahasına cesaret ve kararlılıkla dimdik ayakta durmuştur.

Ülkesine, milletine ve devletine sahip çıkan vatandaşlarımızın sokaklara ve meydanlarda korkusuzca ve cesaretle çıkarak, demokrasi nöbeti tutmaları ve demokrasiye sahip çıkmaları, bugün olduğu gibi geleceğimizin de en büyük teminatıdır. Demokrasiyi sahiplenme noktasında, esnaf ve sanatkarımız her zaman olduğu gibi tek vücut haline ve sarsılmaz bir irade ile bölünmez bütünlüğü huzur ve güvenliği için daima Devletimiz ve milletimizin yanında yer alacaktır. Hiç kuşkusuz Türkiye Cumhuriyeti demokrasiye ve Cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet olarak ebediyete kadar varlığını sürdürecektir. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu menfur darbe girişimine karşı canlarını ortaya kayarak şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimizi ve demokrasiye bağlı yurtsever vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

Öte yandan yaralıların acil şifa bulması, şehitlerin ruhuna ve ülkenin birlik ve beraberliği program sonunda dua edildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar