Kuşadası’nda Açığa Almalar Yaşanıyor

  • Aydın Gazete
  • 18 Temmuz 2016
  • Yorumlar Kapalı

Darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan 7899 emniyet personeli arasında Kuşadası Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 3 komiser ve 4 polis memurunun da bulunduğu açıklandı.

Edinilen bilgiye göre, 15 Temmuz akşamı yapılan darbe girişimin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından dün akşamdan itibaren görevden alınan emniyet personeli arasında Kuşadası Emniyet Müdürlüğü’nde görevli komiserler ve polisler de bulunuyor. Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılarak silahlarına ve kimliklerine el konulan 3 komiser ve 4 polis görevlerinden uzaklaştırıldı.

1 savcı ve 3 hakim de görevden alınmıştı
Bilindiği gibi, darbe girişimin ardından ilk olarak HSYK tarafından açığa almalar gerçekleşmiş ve Kuşadası’nda görev yapan 1 savcı ve 3 hakim açığa alınmıştı.HSYK’nın haklarında açığa alma kararı verdiği Kuşadası Cumhuriyet Savcısı Çetin Küçet, Kuşadası 1. Asliye Ceza Hakimi Ahmet Karaköse, Kuşadası 2. Asliye Hukuk Hakimi Dilek Karaköse ve Kuşadası 3. Asliye Ceza Hakimi Hasibe Başaran görevden uzaklaştırılmış ve haklarında işlem başlatılmıştı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar