Didim’de Bisiklet Festivali Yapılacak

  • Aydın Gazete
  • 18 Temmuz 2016
  • Yorumlar Kapalı

Didim Poseidon Bisiklet Grubu Lideri İbrahim Sümer ve beraberindeki bisikletçiler Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete Belediye başkan yardımcısı Salih Bankoğlu ve Meclis Üyesi Erdal Baylan’da katıldı. Ziyarette konuşan Didim Poseidon Bisiklet Grubu Lideri İbrahim Sümer 3-4 yıl önce grubun kurulduğunu ve 30’e yakın bisiklet sevdalısıyla Didim’de faaliyet gösterdiklerini belirterek “Bizler bisiklet sevdalısı kişileriz. Bizim dışımızda da bir çok grup var İlçemizde fakat bizler için çocuklarımız için bisiklet yolları yok; bu noktada sizlerin çalışmalar içerisinde olduğunuzu biliyoruz. Didim’e bisiklet yollarının yapılmasını bekliyoruz.” dedi.

Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ise Bisiklet yollarının İlçeye kazandırılması konusunun kendisinin de çok istediğini bir hizmet olduğunu ve bu yolun İnönü Bulvarında yapılması noktasında Büyükşehir Belediyesine iletildiğini söyledi.
Başkan Atabay Bisiklet yoluyla ilgili ölçümlerin yapılmasına rağmen Yeşilkent yolunun yapılmasının ardından bu yolla ilgili bilinmeyen bir sıkıntı olduğunu fakat konunun takipçisi olacağını söyledi.

Başkan Atabay Barış Şenliğinde Didim Poesidon Bisiklet grubunun ve diğer bisikletçileri de bu tür etkinliklerin katılımlarını beklediklerini ifade ederken 22 Temmuz Cuma günü Mavişehir’de açılacak oyun ve park açılışına bisikletçileri davet etti.
Ziyarette ayrıca Didim’de bir Bisiklet Festivali yapılması konusunda ortak görüşe varılırken Orman Kampında yapılması düşünülen Festivalin sezon sonunda olması ve Belediyenin katkılarıyla yapılması noktasında fikir birliğine varıldı.

Ziyaretin sonundan Didim Poseidon Bisiklet Grubu tarafından Başkan Atabay’a bisiklet üniforması hediye edildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar