CHP İl Başkanı İnci’den Darbe Girişimi Açıklaması

  • Aydın Gazete
  • 16 Temmuz 2016
  • Yorumlar Kapalı

Yaşanan bu olayın bir kez daha demokratik parlamenter sistemin önemini ortaya koyduğunu ifade eden CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, “Ülkemizde dün sahneye konan darbe girişimi karşısında Cumhuriyet Halk Partisi olarak ilk andan itibaren karşı duruşumuzu net bir şekilde ortaya koyduk” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 93 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca tüm darbelere karşı olduğunu ve darbe girişiminin başladığı andan itibaren karşı duruşunu bir kez daha sergilediğini ifade eden İl Başkanı İnci, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak darbe karşıtı duruşunun yanı sıra Cumhuriyete ve Demokrasiye olan inancımızı başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekillerimiz olmak üzere örgütlerimiz ve bütün üyelerimizle sürdürmeye kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Yaşanan bu olay bir kez daha Demokratik Parlamenter Sistemin önemini ortaya koymuştur.

Bu anlayışla, siyasi partilerimizin kararlılıklarının yanı sıra parti farkı gözetmeksizin tüm vatandaşlarımızın ortaya koyduğu tavırla darbe girişimi başarısızlığa uğratılmıştır. Güvenlik güçlerinin sağduyulu ve darbeyi önleyici girişimlerinin de altını çizmek gerekir. Ulusal kurtuluş mücadelesi sırasında Polatlı’da top seslerinin mecliste yankılandığı anda meclis çalışmalarını sürdüren ve Gazi Meclis söylemini hak eden Türkiye Büyük Millet Meclisi dün gece maalesef darbecilerin saldırılarına hedef olmuştur. Gazi Meclis dün milletvekilleriyle bir kez daha Gazilik ünvanını hak etmiştir.

Darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerken tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizle, sağduyuyla davranmaya ve sükunete davet ediyor ve saygılar sunuyoruz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar