Didim Protokolü Askeri Kalkışmaya Karşı Birlik Mesajı Verdi

  • Aydın Gazete
  • 16 Temmuz 2016
  • Yorumlar Kapalı

İstanbul ve Ankara’da başlatılan askeri kalkışmanın duyulmasının ardından Didimliler Kent Meydanı’nda biraya gelip Türk Bayraklarıyla darbe girişimine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Partilileri sokağa çıkma yönünde talimat vermesiyle birlikte Didim’deki AK Partililer de sokağa döküldü. Parti binası önündeki kalabalık daha sonra Kent Meydanına doğru hareket etti. Didim Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan partililer, Recep Tayyip Erdoğan sloganları attı. Burada bulunan Atatürk Anıtı’na çıkan AK Partili gençler, Atatürk ve Türk Bayrağı astı.

Öte yandan Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polislerin tamamı, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çağrıldı. İlçedeki kamu binalarında güvenlik önlemi arttırılırken, Didim’in cadde ve sokaklarındaki devriye görevleri de sıklaştırıldı.

Televizyon ve sosyal medyada askeri kalkışmanın duyulmasının ardından bazı vatandaşlar, bankalara ve benzinliklere akın etti. Banka önlerinde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, banka hesaplarında bulunan paralarını çekti. ATM’lerde para bitmesi üzerine vatandaşların bazıları paralarını çekemedi. Benzinlikler önünde de uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, benzin alabilmek için uzun süre bekledi.

PROTOKOL SOSYAL MEDYA BİRLİK MESAJI VERDİ
Didim Kaymakamı İskender Yönden, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Dede, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Kabakçı ve Didim İlçe Emniyet Müdür vekili ve İlçe Emniyet Amiri Süleyman Keskin, bir araya gelerek, gelişmeleri takip etti. Kaymakam Yönden, bir araya geldikleri fotoğrafı sosyal medyada yayınlarken, yaşananları esefle kınadıklarını dile getirdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar