• Anasayfa
  • >
  • AYDIN
  • >
  • Aydın BBP, Yazıcıoğlu Kararına İtiraz Etti

Aydın BBP, Yazıcıoğlu Kararına İtiraz Etti

  • Aydın Gazete
  • 13 Temmuz 2016
  • 0

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı; BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile gazeteci İsmail Güneş, BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, BBP Sivas İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, BBP Belediye Meclis Üyesi Murat Çetinkaya ve Pilot Kaya İstektepe’nin hayatını kaybettiği kazaya ilişkin aralarında dönemin Kayseri Valisi Mevlüt Bilici’nin de yer aldığı 132 şüpheli hakkında “ihmal, kasten öldürmek, suç delillerini yok etme ve değiştirme” gibi suçlarla başlatılan soruşturmada kovuşturmaya gerek görmeyerek takipsizlik kararı vermişti.

Daha önce verilen bu karara tepki gösteren BBP Aydın İl Başkanı Ertan Gökçe ve yönetim kurulu üyeleri, itiraz başvurusunun son gününde Aydın Adliyesi’ne gelerek Nöbetçi Sulh Hukuk Hakimliği ile Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde itirazda bulundu.

“Takipsizlik kararını kabul etmiyoruz”
Muhsin Yazıcıoğlu’nun planlı ve programlı bir şekilde öldürüldüğünü savunan BBP İl Başkanı Ertan Gökçe, takipsizlik kararını kabul etmediklerini söyledi. Dosyanın savcılığa iade edilmesi kararının verilmesini talep ettiklerini belirten Gökçe, “Planlı, programlı, tasarlayarak merhum başkanımızın öldürüldüğü, ölüme terk edildiği sabit olduğu halde, onun dosyasının kapatılması için üstün gayret gösterildiğini üzülerek takip etmekteyiz. Daha önce de bir kısım şüpheliler hakkında takipsizlik verilmişti. Şimdi tüm şüpheliler yönünden verilen takipsizliği de anlamamız ve kabul etmemiz mümkün değildir. Bizler gerçeğin peşindeyiz.

Maddi gerçekleri, dosyada var olan delilleri yok sayarak Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen takipsizlik kararını kabul etmiyoruz. Bu kararın kaldırılarak tüm şüpheliler yönünden mevcut deliller doğrultusunda yargılama yapılması için kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın kaldırılarak dosyanın savcılığa iade edilmesini, karar verilmesini mahkemeden arz ve talep ediyoruz” dedi.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar