Alıcık, Bahane Değil Proje Üretti

  • Aydın Gazete
  • 13 Temmuz 2016
  • Yorumlar Kapalı

Şehir yaşamının hemen her safhasında belediye ve belediye hizmetleri vardır.

Doğmadan önce ambulans hizmetiyle başlayan bu hizmet zinciri, günlük yaşantımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Yollarda, parklarda, içme suyu temininde, kirli suların arıtılarak uzaklaştırılmasında, ulaşımda, sosyal ve kültürel projelerde belediye ve belediye hizmetleri insan yaşamı var olduğu sürece insanların hayatlarında var olmaya devam edecektir. Kaldı ki, insan yaşamının sonunda bile verdiği mezarlık hizmetleri ile belediye yanı başımızda olmayı sürdürmektedir. Kısacası, belediye ve belediyecilik, doğumla başlayıp, ölümle sona eren süreçte insan hayatı ile iç-içe olan, olması gereken sosyal hizmetler zincirinin bir halkasıdır.

Şehirde yaşayan tüm insanların kaynaşması, dayanışması ve hemşericilik bilincinin ön plana çıkması doğrultusunda bir yönetim anlayışını benimseyen Nazilli Belediyesi, yine şehirde yaşayan insanların barış, huzur ve kardeşliğini en üst düzeyde temin edilebilmesi için sosyal belediyecilik hizmetlerini en üst düzeyde tutmaya gayret göstermektedir. Hizmeti yapmaktan öte, yapılan hizmeti o kentte yaşayanların kendi malı bilmesi, öz malına sahip çıkar gibi sahiplenmesi ideali ile çalışmalarına devam eden Nazilli Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında ve üretilen projelerin gerçekleşmesi alanında hep ilklere imza atmıştır.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın ve Nazilli Belediyesi’nin Nazilli için gece gündüz, mesai kavramı gözetmeksizin çalışmalarını göreve geldiği ilk günkü şevk ve aşkla sürdürdüklerini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akkaya, “Halka hizmeti hakkahkizmet olarak benimsemiş kişiliği ile ve ‘Biz Nazilli’yi Karşılıksız Sevdik’ düsturuyla yola çıkan Nazilli Belediye Başkanımız Haluk Alıcık ve ekibi bu hizmet kervanında çok şükür Nazillimiz ve halkımız için şimdiye kadar en iyisini yaptı. Yapmaya da devam ediyor. Halkımıza hizmetin kimden,nereden,nasıl geldiği önemli değil.Yeter ki hizmetler gelsin ve bu hizmetler sayesinde halkımız huzura ve rahata kavuşsun.Bizim için önemli olan da budur. Nazilli ve Nazilli halkının kaybedecek zamanı yok; bizim de asılsız haber, konu ve dedikodularla kaybedecek vaktimiz yok. Biz başkanımız Haluk Alıcık ve ekibi olarak hizmete talip olduk, hizmet etmeye en kaliteli şekliyle devam edeceğiz, çünkü biz Nazilli’yi karşılıksız sevdik. Siyaset kişilerin değil, dava ve mefkûrelerin muhasılasıdır.

Çıkıp fışkırdığı memba, hizmettir. Kişiler araç, siyaset amaçtır. Siyaset araç, kişiler amaç olamaz. 2009 yılındaki yerel seçimlerde aldığı oylarla Nazilli Belediye Başkanı seçilen, 2014’te ise rakiplerine büyük fark atarak koltuğunu koruyan Haluk Alıcık, bu güne dek Nazilli Merkezde ve mahallerinde Sosyal Belediyecilik hizmetleri ve üretilen projeleri ile Nazilli’nin her mahallesinde Nazilli Belediyesinin bir izini, bir mührünü bırakmıştır. Nazilli’de yaptığımız hizmetler halkımızca bilinmektedir. Nazilli belediyesinin parklardaki banklarından, parkların sulanmasından bile rahatsızsınız. Sizler Nazilliyi öteliyor ve hizmetleri engelliyorsunuz. Gidin Yeşil Mahallede Sokaklara bir bakın. Bayramı insanlar tozun toprağın içinde geçirdiler. Geçtiğimiz ay Pınarbaşı mahallesine 3 gün su verilemedi. Nedeni ise su patlağının 3 gün boyunca onarılmamamsıydı. Evet Başkanımızın her seferinde dile getirdiği ve her kesinde bildiği gibi Büyükşehir yasası tabi ki de bizlerin imkânlarını kısıtlamıştır. 40 ilden büyük bir ilçe olan Nazilliden bahsediyoruz.

Nazilli Belediyesi olarak ürettiğimiz projelere şöyle bir bakarsak da hiç de azımsanmayacak projeler ürettiğimiz görülecektir. Mesela 1950 yılından beri şehrin içinde bulunan istisnai tesisleri şehrin dışına çıkarıldı. yıllardır mahalle aralarında bulunan bar ve birahaneleri barlar sitesi projesi ile merkezden uzak bir yerde bir araya getirildi. Taziye evi, cem evi, huzur evini ve kadın sığınma evi projeleri hayata geçirildi. Onlarca park yapıldı. Binlerce metrekare asfalt döküldü. Yüzlerce metrekare yeşil alan ve binlerce metrekare parke yol vatandaşlarımızın kullanımına sunuldu. tüm bunların yanı sıra camilere, okullara ve spor kulüplerine yapılan yardım ve hizmetleri bahse konu bile edemeyiz.

Engelli vatandaşlarımıza 500’ün üzerinde tekerlekli sandalye, 250’nin üzeri akülü şarjlı engelli aracı verildi. 20 ye yakın motosiklet ve ATV tipi araç teslimi yapıldı. Mahallerimizde kapalı pazar yerleri inşa ederek halkımızın hizmetine sunduk. Mahallelerimize gençlerimiz için halı sahalar ve basketbol sahaları yaptık. Mezarlıklarımızda gazilerimize ve şehitlerimize ayrı bir bölüm oluşturarak onlara olan saygı ve minnettarlığımızı gösterdik. Mahalle arasında bulunan isimleri silinmiş ve unutulmuş mübareklerin kabirlerini restore ettik. Yenilenen muhtarlık binaları ve mevcutlarının tadilatını yaptık. Geçtiğimi Kadir Gecesinde Tarihi Hangar Binalarını halka açtık. Mahalle konaklarının tadilatlarını gerçekleştirdik.

Naz-kent projelerimiz ile birçok dar gelirli aileyi daire sahibi yaptık. Ve daha saymak ile bitiremeyeceğimiz pek çok projemiz ürettik. Üretmeye de devam edeceğiz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar