Kuşadası’na 784.312 Araç Girdi

  • Aydın Gazete
  • 10 Temmuz 2016
  • Yorumlar Kapalı

Bayram tatilinin son gününde tatilcilerin dönüş yoluna girmesiyle Kuşadası’nda uzun araç kuyrukları oluştu.

Bayramda büyük yoğunluk yaşayan ve özellikle günübirlik tatilcilerin de tercih ettiği en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kuşadası’nda Dilek Yarımadası Milli Parkı’ndan itibaren, siteler bölgesi, çevre yolu ve Selçuk ilçesi sınırına kadar olan bölümde araç yoğunluğu devam etti. Kuşadası Emniyet Müdürü Özgür Batçıoğlu, yoğun bir 9 günlük tatili geride bıraktıklarını belirterek, “ İlçemize 9 günlük tatil boyunca 784 bin 312 araç giriş çıkıp yaptı.

Bu uzun dönemdir ilk defa karşılaşan bir durum. Bu yoğunluğa rağmen her türlü önlemi alarak, tatilcilerimize 24 saat kesintisiz hizmet verdik ve sorunsuz bir şekilde tatil yapmalarını sağladık “ dedi.
Bu arada, 9 günlük bayram tatilini değerlendiren Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği(TÜRSAB) Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu(BYK) Başkan Fahrettin Çiçek, bayramın beklentilerin üzerinde de yoğun geçtiğini söyledi. Hem tesisler hem de turizm merkezleri açısından önemli bir yoğunluk yaşandığını kaydeden TÜRSAB Kuşadası BYK Başkanı Fahrettin Çiçek, “ Bu yıl kendi araçlarıyla tatile çıkan sayısı çok fazlaydı.

Bu günübirlik turist sayısını da önemli ölçüde arttırdı. Ayrıca, rezervasyonsuz tatile çıkan vatandaşlarımız sorunlar yaşadı. Bizim önerimiz, mutlaka tatile çıkmadan önce rezervasyon yapılması yönünde, Bu olası tüm mağduriyetleri önleyecektir “ dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar