198 Genç Çiftçiye Hibe Desteği Verilecek

  • Aydın Gazete
  • 1 Temmuz 2016
  • 0

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan ’Genç Çiftçi Projesi’nde başvuru sonuçları açıklandı.

Aydın’da yasal süre içinde projeye 7 bin 100 kişi elektronik ortamda ve 5 bin 706 kişi de İl ve İlçe Müdürlükleri aracılığıyla olmak üzere 12 bin 806 genç çiftçi müracaat etti. Yapılan değerlendirme sonucu 2 bin 491 genç çiftçinin kırsal kalkınma desteği başvurusu kabul edildi. Yapılan değerlendirme sonucunda proje kapsamında Aydın genelinde toplam 198 genç çiftçi hibe desteği almaya hak kazandı. 5 günlük itiraz süresinin tamamlanmasının ardından kesinleşecek hibe desteğinde ilk sıralarda büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık ve arıcılık yer aldı.

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fuat Fikret Aktaş, yaptığı açıklamada; “Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla yayımlanmış olup 18-40 yaş arasındaki kırsal alanda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere 30 bin TL’ye kadar hibe ödenmesine ilişkin usul ve esasları kapsamaktadır.

Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Programın değerlendirme çalışları bakanlığımız tarafından tamamlanıp tebliğ edildi. Aydın genelinde toplam 198 genç çiftçi hibe desteği almaya hak kazandı fakat bu beş günlük itiraz süresinin tamamlanması ile kesinleşecek” dedi.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar