Çevre Dostu Çöp Kamyonları Kuşadalıların Hizmetinde

  • Aydın Gazete
  • 30 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Kuşadası Belediyesi, karbondioksit salınımını, çöplerin toplanması sırasında yaşanan trafik sıkışıklığını ve ortaya çıkan gürültüyü azaltan 3 adet çevre dostu elektrikli hidrolik sıkıştırmalı evsel atık toplama aracını, Kuşadalıların hizmetine sundu. Çevreyi ve doğayı korumaya yönelik çalışmaları ile dikkat çeken Kuşadası Belediyesi, elektrikli hidrolik sistemli çöp kamyonları ile bundan böyle evsel atıkları trafikte sıkışıklığa neden olmadan, en az gürültü ve egzoz gazı ile toplayacak.

Elektrikli hidrolik sistemli çöp kamyonun üstyapısı motordan alınan güce alternatif olarak elektrik enerjisi ile çalıştığından sistemin çalışması için aracın rölanti devirde olması yeterli oluyor. Elektrikli çöp kamyonunda çöp sıkıştırma işlemi esnasında araç rölantide çalıştığından ve devir yükselmediğinden dolayı araç oldukça sesiz bir şekilde çöp toplama hizmetini tamamlıyor. İş zamanında rölanti devrinde çalıştığından gürültü ve emisyon değerlerinin azalmasına katkı sağlayan araç, bir yandan gürültünün önüne geçerken bir yandan da yakıt tüketimini ve karbondioksit salınımını azaltması nedeniyle temiz ve çevreci bir teknoloji sunuyor.

Öte yandan durduğu yerde sıkıştırma yapmak zorunda olmayan elektrikli çöp kamyonları, istasyonlar arasında hareket halindeyken sıkıştırma yapabildiği için trafik sorununun da önüne geçiyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar