Başkan Kılınç; Borç Değil Hizmet Üretiyoruz

  • Aydın Gazete
  • 30 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Sosyal Güvenlik Kurumu açıkladığı verilere göre, İlk 100 işverenden 70’inin Belediyeler olduğu listede SGK Aydın’dan en çok prim borcu olan Belediye aynı zamanda listede Türkiye üçüncüsü olarak yer alan Didim Belediyesi olurken, en az Borcu olan Belediye ise AK Partili Belediye Başkan Rıfat Kadri Kılınç’ın yönettiği Köşk Belediyesi oldu. İlk sırada 135 milyon TL’lik borcu ile Adana Büyükşehir Belediyesinin yer aldığı, 82 Milyon TL’sı ile Avanos Belediyesi’nin İkinci, Didim Belediyesinin ise 77 Milyon TL ile üçüncü sırada yeraldı.

“DİDİM TÜRKİYENİN EN BORÇLU ÜÇÜNCÜ BELEDİYESİ”
Aydın’da 77 milyon 141 bin TL borç ile Didim Belediyesinin Türkiye’de en borçlu Üçüncü Belediyesi olarak yer aldığı SGK prim borcu listesinde İkinci Belediye 3 Milyon 583 Bin TL borçla Kuşadası Belediyesi olurken, Kuşadası Belediyesini 7 Milyon 607 Bin TL borçla Karacasu Belediyesi, 6 milyon 898 bin TL borçla Bozdoğan Belediyesi, 5 milyon 209 bin TL borçla Nazilli Belediyesi takip etti. Yerel seçimler ile birlikte kapanıp Büyükşehir Belediyesine dönüşen Aydın Belediyesinin 4 milyon 10 bin 384 TL borç ile yer aldığı SGK borç listesine Söke Belediyesi 3 milyon 290 bin, Germencik Belediyesi 1 milyon 414 bin, İncirliova Belediyesi 1 milyon 266 bin, Yenipazar Belediyesi 621 Bin, Koçarlı Belediyesi 576 bin 888 TL ile girerken, Köşk Belediyesi 500 Bin TL ile listenin sonunda yer alarak Aydın’ın SGK’na en az prim borcu bulunan Belediyesi oldu.

Köşk Belediye BaşkanI Rıfat Kadri Kılınç konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, Yönetim olarak çok önem verdikleri eğitim yatırımları başta olmak üzere modern bir şehrin bütünlüğünü sağlayan Belediye ve Kaymakamlık gibi kamusal hizmet binaları, altyapı, yol, yeşil alan, sosyal, kültürel ve akla gelebilecek diğer tüm alanlarda büyük bir yatırım hamlesi başlatarak ilçenin makus kaderini değiştirmek istediklerini belirterek “Köşk’ümüzü gerçekten adına yakışır bir ilçeye dönüştürmek için ’İşimiz hizmet, derdimiz Millet’ diyerek kimi zaman özellikle ekonomik anlamda sınırlarımızı da çok çok zorlayarak ve büyük riskler de alarak yola çıktık. Çok Şükür ki Rabbimize, O’nun izniyle bu yolda mahcup da olmadık, Köşk’ümüzü hizmeti engellemek isteyenlere mağlup da olmadık.

Bugüne kadar her zaman Hak yolunda Halkımıza hizmet etme gayreti ile çalıştık, çalışacağız. Elbette bu hizmet yolunda ayağımıza dikenler batacak, önümüzde engeller olacak hatta Aydın’da Köşk Belediyesi olarak hizmetten kaynaklanan en az bizim borcumuz olsa da SGK’na prim ödemeniz gibi gecikmişliklerimiz ya da eksikliklerimiz, kusurlarımız olacak ama Allah’ın izniyle ilçemiz ve hemşehrilerimize ne söz verdiysek hepsini fazlasıyla gerçekleştirmek için Milletimizin derdi ile hizmet yolunda yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar