Böyle Çiçekçi Görülmedi

  • Aydın Gazete
  • 30 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Kuşadası’nda 2000 yılından bu yana çiçek satarak ekmek parasını kazanan Yusuf Kaya işini severek yaptığını ve işine saygı duyduğu için takım elbise ile çiçek sattığını söyledi.

Yaz sezonunun başlamasına rağmen gül satışlarının az olduğunu ama yine de halinden memnun olduğunu belirten çiçekçi Yusuf Kaya, “Ben 2000 yılından bu yana çiçekçilik yaparak geçim sağlıyorum. İşimi seviyorum ve işimi yaparken de takım elbise giyiyorum. Kuşadası’na dünyanın her yerinden turistler geliyor. İlçemizin güzelliklerini, denizini ve doğanın tadını çıkarmaya gelen turistlere ben de daha güzel hitap etmek için İngilizce öğrendim. Sahilde takım elbiseyle turistlere çiçek uzattığımda hem çiçeğimi geri çevirmiyorlar hem de benim çiçeklerden daha güzel olduğumu söyleyip iltifatta bulunuyorlar. Turistlerin üzerinde böyle güzel izlenimler bırakmak beni mutlu ediyor” dedi.

Kuşadası sahilinde çiçek dağıtıyormuş havası veren takım elbiseli Yusuf Kaya, bakımlı ve güzel giyimiyle de insanların dikkatini kendine çekiyor. İnsanlara zorla çiçek satamam, zorla çiçek satmak dilencilik olduğunu ifade eden Kaya, “Bir şeyleri zorla satmak dilenciliktir, işine saygısızlıktır. Konuşmadan masaya gül koyup parasını beklemek Kuşadası’na yakışmıyor. Allah bana sağlık verdikçe hakkımla çiçeklerimi satarım. Zorla çiçek satamam. Ben gülü 5 liraya satıyorsam ‘bana bir ekmek parası ver’ diyemem” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar