Aydın’da Köyler Sinek İstilasına Uğradı

  • Aydın Gazete
  • 27 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Türkiye’nin en sıcak illeri arasında yer alan ve çöl sıcaklarının yaşandığı Aydın’da köylü kadınlar sineklerden dert yandı.

Sineklerden dolayı evden çıkamaz hale geldiklerini belirten Işıklı Köyü Mahallesi’nin kadınları “İçeride sıcaktan dışarıda sinekten duramıyoruz. Belediye ya sinekleri öldürsün ya da biz hastalıktan öleceğiz” diyerek yetkililerden yardım istediler.

“DIŞARIDA SİNEKTEN İÇERİDE SICAKTAN DURAMIYORUZ”
Büyükşehir olduktan sonra köy ile şehir arasında kaldıklarını ne köylü olabildiklerini ne de şehirli olabildiklerini belirten Aydın Efeler Işıklı Mahallesi sakinlerinden Akile Demirkol ve Emine Demirkol bu yıl çok fazla olan sineklerden dolayı muzdarip olduklarını söylediler.

Yaşlı ve çocukların sineklerden dolayı perişan olduğunu belirten Emine Demirkol, “Resmiyete bakılınca büyükşehir olduk. Köyümüz köy olmaktan çıkıp mahalle oldu. Ancak bizler ne köy ne de kasaba olabildik. Eskiden bir derdimiz olduğunda muhtara gider kendi sorunumuza çare üretmeye çalışırdık. Şimdi Muhtar’da da bir şey kalmadı. Hangi konu kimi ilgileniyor hangi konuda kime gideceğimizi bilemiyoruz. Ancak ilaçlama olmadığı için sinikler bizi yiyip bitiriyor.

Ne olur kimin sorumluluğunda ise köyümüzü ilaçlasınlar. Sineklerden bıktık usandık” diyerek yetkililerden yardım istedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar