ADÜ İlk Moğol Mezununu Verdi

  • Aydın Gazete
  • 24 Haziran 2016
  • 0

Her geçen gün sayıları artan uluslararası öğrenciler, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ailesinin birer ferdi olarak mezun oluyor.

Moğolistan’dan 2012 yılında Türkiye’ye gelerek Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde öğrenim gören ve mezun olup diplomasını alan Yerkyejan Sağidolda, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, Moğolistan’dan ADÜ’de öğrenim görmeye gelerek mezun olan ve üniversitenin ilk mezun Moğol öğrencisi unvanını taşıyan Yerkyejan Sagidolda’yı tebrik etti. Sagidolda ile bir süre sohbet eden Prof. Dr. Cavit Bircan, öğrencilere her zaman kapılarının açık olduğunu belirterek, mezuniyetinin kendisine, ülkesine ve insanlığa hayırlı olmasını diledi.

ADÜ’nün ilk Moğol mezunu Yerkyejan Sagidolda da, ADÜ’den mezun olmanın gururunu yaşadığını ifade ederek, 4 yıl boyunca öğrenim gördüğü Nazilli İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ndeki hocalarına da katkılarından dolayı teşekkür etti. Aydın halkının sıcakkanlı olduğunu ve kendilerine yakın akraba gibi davrandıklarını belirten Sagidolda “Türkiye’ye tekrar gelmeyi çok istiyorum” dedi.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar