Kruvaziyer Turizmde Kuşadası 2. Sıraya Düştü

  • Aydın Gazete
  • 26 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

Gemi (kruvaziyer) turizminde Türkiye’nin başkenti sayılan Kuşadası, bu yılın ilk 10 ayındaki verilere göre, liderliğini İstanbul’a kaptırdı.
Edinilen bilgiye göre, yılın 1lk 10 ayında Türkiye’de en çok günübirlik turist ağırlayan liman İstanbul oldu. İstanbul’u Kuşadası ve İzmir limanları takip etti. Geçen yılın aynı döneminde 476 bin 840 yolcuyu ağırlayan İstanbul Limanı, bu yılın aynı döneminde ise 571 bin 891 yolcuya ev sahipliği yaptı. Geçen yılın birincisi ikinci sıradaki Kuşadası Limanı’nın ağırladığı yolcu sayısı ise 535 bin 464’ten 548 bin 269’a yükseldi. İzmir Limanı, 221 bin 580 yolcuyu ağırladı.
Bu arada, Kuşadası Limanı, yılın son gemilerini ağırlamaya devam ediyor. Kasım ayı olmasına rağmen Kuşadası Limanı’na Limana yanaşan “Splendour Of The Seas” gemisiyle toplam 2 bin turist Kuşadası’na günübirlik giriş yaptı. Gemiyle gelen turistler önce otobüslerle Efes Antik Kenti ve Meryemana Evi gibi tarihi ve turistik yerlere götürüldü. Çoğunluğu Amerikalı ve Japonlardan oluşan turistler, daha sonra şehir dışındaki büyük alış veriş merkezlerine yönlendirildi. Turistlerin gemide kalan çok az bir bölümü de Kuşadası çarşılarında gezdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar