Aydın’da Camiler Çocuklarla Şenlendi

  • Aydın Gazete
  • 21 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın’da geçtiğimiz Cuma günü karnelerini alan çocuklar için Yaz Kur’an Kursları, Efeler ilçesindeki Yavuz Sultan Camisinde yapılan törenle başladı.

Aydın genelindeki bin 183 camide aynı anda başlayan kursların açılış törenine Aydın İl Müftüsü Ömer Kocaoğul, Efeler İlçe Müftüsü Salih Akcan, İl Müftü Yardımcıları, din görevlileri ve 2 aylık kurs programına katılmak için başvuru yapan öğrenciler katıldı.

Her türlü hazırlığı yaparak kurslara başladıklarını ve yaz boyunca çocuklara faydalı olmayı istediklerini ifade eden İl Müftüsü Ömer Kocaoğul, “Camilerimiz her sene olduğu gibi bu senede çocuklarımız ile şenlendi. Caminin o manevi güzelliğini tadarak her çocuğumuzun dini bilgileri öğrenmesi her anne babaya mutluluk verdiği gibi bizlere de mutluluk verecek. Çocuklar bizim geleceğimizdir. O yüzden dinini diyanetini bilen nesillerin yetişmesini istiyoruz. Çocuklarımız bu kurslarda hem camilerin manevi havasını koklayacaklar hem de Kur’an ve dini bilgileri öğrenecekler. Bu anlamda öğrencilerimizin 2 aylık zaman zarfını çok iyi değerlendirmesini temenni ediyorum. Çocuklarımızı camiye geldikleri için kutluyor ve Kur-an Kurslarını hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

“AİLELER BU FIRSATI KAÇIRMASIN”
Ailelerden çocuklarını Yaz Kur’an Kurslarına göndermelerini isteyen Müftü Kocaoğul, “Aydın İl Müftülüğü olarak ‘Kur’an girmeyen ev kalmasın’ sloganıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yüzden ailelere çağrımız, çocuklarını bu kurslara göndersinler. Çocuklarımızın dini eğitimlerini alabiecekleri bu çağlarının ihmal edilmemesi gerekiyor. Veliler, çocuklarını anne ve baba gibi şefkat gösteren din görevlilerine emanet etsinler. Kur’an ve dini bilgiler öğrenmek için bu fırsatı kaçırmasınlar” diye konuştu.

KURSLAR 28 AĞUSTOS’TA SONA ERECEK
9 hafta sürecek olan kurslar kapsamında aylık kurs programına katılmak için başvuru yapan öğrencilere Kuran-ı Kerim ve dini bilgiler öğretilecek. Yaz tatillerinde Kur’an öğretimi ve din eğitimi alanındaki önemli bir boşluğu dolduran Yaz Dönemi Kur’an Kursları’nda yaş sınırlaması bulunmuyor. Kur-an kursları sabah saat 09.00’da başlayıp öğle saat 13.00’e kadar devam edecek. 20 Haziran’da başlayan kurslar, 28 Ağustos’ta sona erecek.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar