Büyükşehir Gölge Etmesin Yeter

  • Aydın Gazete
  • 18 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin 2,5 yıldır ilçe belediyelerinden kendi bütçesine aktardığı milyonlarca liraya karşın ilçe belediyelerine bu paranın yüzde 10 karşılığında bile hizmet vermediğini iddia eden Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, “Aydın Büyükşehir Belediyesi, merkezi hükümet veya ilçe belediyelerinin kendi imkanları ile yaptığı yatırımları sahiplenmeye kalkışıyor. Köşk Belediyesi olarak İlbank aracılığıyla 2 yıl önce yapıp tamamladığımız ve ilçenin yarım asırlık altyapı sorununu kökten çözen yaklaşık 7 milyon liraya mal olan 96 kilometrelik Köşk Kanalizasyon ve Yağmursuyu Deşarj Hattı projesini kendileri yapmış gibi bilgi kirliliği oluşturmaya çalışıyorlar.

Merkezi hükümetin yardımları ile iki yıl önce Belediyemizin kendi imkanlarıyla çözdüğümüz ilçemizin alt yapısı yatırımını kendileri yapmış gibi göstermek istediler. Elbette Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç olarak, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bu emek istismarına müsaade etmem. Büyükşehir belediyesi, ‘Köşk’te altyapı sorununu çözüyoruz’ gibi gerçek dışı söylemlerle Aydın halkını kandırmaya çalışmaktan vazgeçmeli ve hatta bir an önce de yatırım eylemine başlamalıdır” diye konuştu.

Köşk Belediyesi olarak bugüne kadar kendi imkanlarıyla milyonlarca liralık yatırım yaptıklarını ancak Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden 2,5 yıldır elle tutulur, gözle görülür hiçbir hizmet veya yatırım alamadıklarını öne süren Başkan Kılınç, “Bu noktada Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden artık tek beklentimiz, sadece bize gölge etmemesidir. Büyükşehir belediyesinin Aydın şehrine ve halkına hizmet etme gibi bir derdi ve kaygısı yok. Büyükşehir Belediyesi, Aydın’a hizmet ve icraat yaptığına dair sadece bilboardlara asılan reklam afişleri sayesinde Aydın’dan geçen yolcuları ikna edebilir.

Şunu net olarak belirtmek isterim ki; büyükşehir belediyesi Aydın şehrine ve halkına hizmet etme inandırıcılığını yitirmiştir. Aydın Büyükşehir Belediyesi, icraat üretemeyince laf üretiyor. Yani icraat yok ama laf çok” şeklinde konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar