Söke’de Fırtına Yıktı Geçti

  • Aydın Gazete
  • 26 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

Söke’de sabaha karşı saatlerinde aşırı yağış ve fırtına çatıları uçurdu, ağaçları devirdi. Fırtına özellikle Söke-Milas karayolu üzerinde etkili oldu. Sarıkemer Mahallesi yakınlarında bulunan bir mermer işletmesinin profil ve saç malzemeden oluşan çatı kaplaması adeta kuş gibi uçtu. Bulunduğu çatı üzerinden havalanan çatı kaplaması, metrelerce ileride karayolu kenarına uçtu. Diğer taraftan Karayolu üzerinde çok yıllık bazı ağaçların devrildiği görüldü. Çok sayıda ağacın dallarını kıran fırtına bazı karayolu uyarı levhalarını da devirdi.
SÖKE İÇİN SAĞANAK YAĞIŞ VE FIRTINA UYARISI
Meteoroloji İzmir 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada, “İzmir Meteoroloji Radarı ve Uydu görüntülerinden alınan son veriler ile yapılan son değerlendirmeler doğrultusunda, Aydın’ın Kuşadası, Didim ve Söke ilçelerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış ile yağış anında yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına beklenmektedir.” denildi. Açıklamada ayrıca, gök gürültülü sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar ile kısa süreli fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.
Yapılan açıklamada yağış ve fırtınanın başlama zamanı 26 Kasım Perşembe/Saat 23.35, Bitiş Zamanı 27 Kasım Cuma/Saat 06.00 olarak belirtildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar