Didim Belediyespor’da Teknik Patron Belli Oldu

  • Aydın Gazete
  • 14 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Didim Belediyespor’da ilk transfer geldi. Didim Belediyespor yönetim kurulu, takımın başına 2 yıldır takımda yardımcı antrenör ve masör olarak görev yapan Alparslan Başkaya’yı getirdi. Başkaya’nın yanı sıra Kaleci Antrenörü Mustafa Yağcı ile yeni sezon için anlaşılırken konuyla ilgili kulüp tesislerinde basın açıklaması düzenlendi.

Basın açıklamasına Kulüp Başkanı Bedri Altıntaş, Başkan yardımcısı Ahmet Yılmaz, Genel Kaptan Evren Ermurat ile Yönetim kurulu üyeleri Özer Çınar, yeni Antrenör Alparslan Başkaya ve Kaleci antrenörü Mustafa Yağcı katıldı.
Basın toplantısında konuşan Kulüp Başkanı Bedri Altıntaş 2016-2017 sezonunda 2 yıldır kulüpte çalışan Alparslan Başkaya ile antrenörlük konusunda anlaştıklarını ifade ederek “Futbolda 2 yıldır ligi 3. bitiriyoruz. Hedef koyduğumuz yere çıkamadık. Bu yıl yeni bir yapılanmaya gittik. Bu süreçte Ayhan hoca ve belli futbolcular belli takımlarla anlaştı. Yeni bir anlayışla yola çıktık. Mustafa hoca da yeni sezonda kulüpte kaleci antrenörü olarak görev almaya devam edecek. Bu sürecin ardından bir yardımcı antrenör ve bir masör ile anlaşacağız. Bunun dışında geçen sezondaki futbolcularımız ile yeni futbolcularla görüşmelerimiz var. Bunları süreç içerisinde açıklayacağız.” dedi.

Altıntaş bu yıl altyapıya önem vereceklerini belirterek “Yeni sezonda tabii ki hedefimiz üst sıralar ama altyapıya da gerekli önem vereceğiz. Dışarında da oyuncular alacağız ama hedeflerimiz de bu noktada önemli.” dedi.

“HER BRANŞTA İDDİALYIZ”
Didim Belediyespor’un sadece futbolla değil diğer branşlarda da etkin olduğunu kaydeden Altıntaş “ Basketbolda bu yıl iyi noktalara geldik. Voleybolda da derecelerimiz oldu. Ayrıca kız futbol takımı kurma noktasında çalışmalarımız var. Altyapıyı kurduk. Bunun dışında bir çok dalda çalışmalarımız devam ediyoruz.” dedi.

Kulüp Başkan yardımcısı Ahmet Yılmaz Yeni antrenör Alparslan Başkaya ile kaleci Antrenörü Mustafa Yağcı’nın 2 yıldır takımda görev aldığını ifade edip, Didim’i tanıyan antrenörlerle yola devam ettiklerini söyledi.

“KISITLI BÜTÇE İLE GENÇ TAKIM KURULACAK”
Genel Kaptan Evren Ermurat ise bu yıl belli bütçeye sahip olduklarını ve bu doğrultuda hareket edeceklerini ifade ederken “Genç bir takım kuracağız. Bu yılda geçen yıldan kalan kadroyla görüşmelerimiz olacak ve ayrıca belirleyeceğimiz genç ve yetenekli isimlerle yola devam edeceğiz. Bütçemize göre hareket edeceğiz. Takıma ağabeylik yapabilecek 4-5 ismi takımda kazandıracağız. Kendi çocuklarımızla takımda güzel bir ortam yaratmayı hedefliyoruz. Hedefimiz üst lig ama kısıtlı bütçeyle yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Didim Belediyespor yönetim kurulu üyesi Özer Çınar ise Bu yıl takımda feda yılı olacağını vurgu yaparken “Koşacak mücadele edecek ve yüreğini ortaya koyacak takım oluşturacağız.” dedi.

“MAHÇUP ETMEYECEĞİZ”
Didim Belediyespor yeni antrenörü Alparslan Başkaya ise 2 yıldır kulüpte görev yaptığını belirterek “2 yıldır Kulüpte Ayhan hocayla birlikte çalıştık. Onun yerine görevi bana emanet ettiler. Mustafa hocayla birlikte takımı daha iyi yere getirmek için çalışacağız. Bize inandılar bizde kendilerini mahcup etmemeye çalışacağız.” dedi.

Didim Belediyespor Kaleci Antrenörü Mustafa Yağcı ise BAL’da her türlü şartta ligi ilk 5’te bitirdiklerini belirtip ligde var olma mücadelelerini gelecek yılda sürdüreceklerini söyledi.

Kulüp Başkanı Bedri Altıntaş toplantının sonunda Kulüp olarak tesisleşme sürecine de gireceklerini belirtip, Didim’li esnaflardan ve işadamlarından destek beklediklerini söyledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar