Üç Tekerlekli Engelli Aracıyla Hayatı Bir Anda Değişti

  • Aydın Gazete
  • 13 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Yüzde 63 engelliliği bulunan ve Zafer Mahallesi 95 sokakta ikamet eden Çetin Kiriş’e Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli Belediyesi Başkanlık katında üç tekerlekli engelli aracı vererek hayatını kolaylaştırdı.

Çetin Kiriş’in Nazilli Belediyesine engellilik durumunu belirten dilekçesi ile müracaatından sonra değerlendirmeye alınması sürecinden sonra kendisine akülü üç tekerlekli engelli aracının verilmesi onaylandı. Dilekçesinde yüzde 63 özürlü olduğu belirtilen Çetin Kiriş hayatını koltuk değneklerine bağlı olarak sürdürürken üç tekerlekli engelli aracı ile hayatı bir anda değişti.

Başkanlık katında Başkan Haluk Alıcık tarafından kendisine hediye edilen aracı teslim alırken mutluluğunu kelimelere sığdıramayacağını ifade eden Kiriş, Başkan Alıcık ve Nazilli Belediyesine teşekkür etti. Aracın nasıl kullanılacağına dair bilgileri Kiriş’e veren Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli Belediyesi olarak bu güne kadar “514 manüel tekerlekli sandalye, 252 adet akülü tekerlekli sandalye, 17 adet 3 tekerlekli motosiklet ve 2 adet ATV aracını engellilerimize verdik. Bundan sonrada imkânlarımız elverdiği ölçüde ve gerçekten gereksinim olan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.

Bizler her zaman ihtiyaç sahibi kişilerin yanlarında olduk. Onların sıkıntılarını gidermeye çalıştık, bundan sonra da öyle olacak. Hem unutmamalıyız ki hepimiz her an bir engelli adayıyız. Bu yüzden her zaman karşımızdaki kişiyi kendisinin yerine koyarak empati yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar