190 Öğrenciye Drama Eğitimi

  • Aydın Gazete
  • 13 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Kuşadası Belediyesi tarafından çocukların sosyal ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, hayal güçlerini geliştirmek ve özgüven sahibi yaratıcı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen Yaratıcı Drama Eğitimi sona erdi.

Drama eğitmenleri Mehmet Turan, Münir Emre Vedin, Hakan Kutay Pekgöz ve Gülfem Günaydın’ın altı ay boyunca eğitim verdiği 190 minik öğrencinin sertifikaları düzenlenen bir törenle verildi. Erkan Yücel Sahnesi’nde düzenlenen sertifika töreni öncesinde kursiyer öğrenciler tarafından sergilenen “Bir orman şenliği” isimli tiyatro oyunu aileler tarafından büyük bir ilgi ve sevinçle izlenirken çocukların coşku ve heyecanı ise gözlerine yansıdı.

Törende konuşan drama eğitmeni Mehmet Turan, yaratıcı drama eğitiminin çocukların hayal güçlerini geliştirerek yeteneklerini keşfetmelerine olanak sağlayan önemli bir başlangıç olduğuna dikkat çekerek “Yaşamlarında toplumsal sınırlandırmalarla henüz karşılaşmamış çocuklar hayal dünyalarında birçok tanımlamayı gerçekmiş gibi düşünür. Tam da bu aşamada yarattıkları hayal ürünleri desteklendiğinde yaşamlarında geleceğe dönük yeni pencereler aralanabilir.

Bu nedenle yaratıcı drama eğitimlerinin veliler tarafından önemsenmesi ve çocukların bu eğitimlere katılmaları yönünde teşvik edilmeleri gerekmektedir. Bizler, Kuşadası Belediye Başkanımız Özer Kayalı’dan aldığımız destekle iki yılda 600 çocuğu drama eğitimi ile buluşturmanın gururunu bugün bir kez daha yaşıyoruz” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar