Söke Judoda 13 Madalya Kazandı

  • Aydın Gazete
  • 13 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Kursa katılarak geçtiğimiz Nisan ayında kemer sınavını geçen sporculardan 16’sı ilk kez katıldıkları turnuvada 13 madalya kazandı.

Hafta sonunda il genelinden yaklaşık 150 sporcunun katıldığı, Judo Aydın il Birinciliği Şampiyonası Mimar Sinan Spor Salonunda yapıldı. BatıSöke Ortaokulu adına Söke’den katılan sporcular şampiyonadan başarı ile döndü. Minikler ve yıldızlar kategorilerinde yapılan müsabakaların sonunda BatıSöke ortaokulu, Çeltikçi Ortaokulu ve Fahrettin Uyguntüzel İlkokulu öğrencilerinden oluşan Sökeli 13 sporcu; 5 birincilik, 4 ikincilik, 4’de üçüncülük elde etmeyi başardı.

BatıSöke Çimento Ortaokulu adına şampiyonada yarışan Sökeli sporcular İlhan Geldegül, Hülya Erdoğan, Dilara Arslan, Özge Paçal ve Betül Okur birincilik, Seymen Demirdöven, Gönül Canbaz, Beyza Dingiz, Emirhan Aldemir ikincilik başarısı gösterirken; M. Sümeyye Aysal, Aytekin Eşiçok, Melike Güneri ve Yağmur Çınar müsabakalarda üçüncü olmayı başardı.
BatıSöke Çimento Ortaokulu öğretmenlerinden Fatma Betül Taşan’ın girişimleri ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Söke’de ilk kez açılan Judo kursunun sonrasında, Söke’ye ilk kez Judo branşında başarının gelmesi sevinç yarattı.

BatıSöke Çimento Ortaokulu Müdürü Mehmet Telli; “Söke’de yeni bir spor branşı olmasına rağmen Judo dalında ilk kez katılım sağlanan bir şampiyonadan başarı ile dönemiz bizlere mutluluk yaşatmıştır” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar