Basketbol Hakemliği Çıtası Yükseliyor

  • Aydın Gazete
  • 11 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Buna göre B Klasmanda görev yapmakta olan Aydınlı hakemler Ozan Gönen ve Yaşam İssi sezon boyunca sergiledikleri başarılı performansları sebebiyle yeni sezon için de yerlerini korumayı başardılar.

Buna ek olarak, uzun zaman sonra Aydın’dan bir de C Klasman hakem seçildi. 12-13 Nisan 2016 tarihlerinde Konya’da gerçekleştirilen C Klasman hakem seçmelerine katılan 20 yaşındaki Melikşah Mercan seçmelerden başarıyla ayrılarak Türkiye’deki toplam 170 C Klasman hakem arasına girmeyi başardı.

Adnan Menderes Üniversitesi BESYO’da antrenörlük bölümü öğrencisi olan başarılı hakem 2015 yılında aday hakem olarak hakemliğe başlamış ve 2016 yılında il hakemi olmuştu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Basketbol Federasyonu Aydın Temsilcisi Ömer Görür, “İki arkadaşımız bu sene çok başarılı bir şekilde ilimizi basketbolda B Klasman hakemi olarak temsil ettiler. Uzun bir aradan sonra bir de C Klasman hakemimizin olması bizleri çok mutlu etti. Melikşah kardeşimiz hakemliğe yeni başlamış olmasına rağmen kendisini çok kısa süre içerisinde geliştirerek bugün federasyonumuz tarafından C klasman hakem olarak seçilmiştir. Biz kendisine bundan sonra da elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız.

İnanıyorum ki o da bundan sonraki süreçte kendisini daha fazla geliştirerek bulunduğu yere yakışır bir performans sergileyecektir” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar