Ormancılar Sezon Hazırlıklarını Tamamladı

  • Aydın Gazete
  • 11 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Başarılı geçen tatbikatta Orman Yangını Söndürme ekipleri sezona hazır olduklarını gösterdiler. 10 arazöz, 4 su tankeri, 7 yangına ilk müdahale aracı ve yaklaşık 86 ile yapılan tatbikat başarı ile tamamlandı.

Aydın Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı yangın söndürme tatbikatında ekipler adeta zamanla yarıştı. Aydın ve çevresinde çıkabilecek orman yangınlara erken müdahale edebilmek için tüm tedbirleri aldıklarını belirten Aydın Orman İşletme Müdür Yusuf Karartı, çok sıcak geçmesi beklenen yaz ve yangın sezonu öncesi her türlü hazırlkları tamamladıklarını belirterek sezon boyunca herkesin yangına karşı dikkatli ve duyarlı olmasını istedi. Karartı, “Bu sene 100 yılın en sıcak mevsimi yaşanacağı söyleniyor. Bu nedenle yangın konusunda çok daha duyarlı ve dikkatli olmalıyız.

Yaz ayına girdiğimiz bugünlerde orman yangını yönünden tehlikeler çoğalıyor. Bundan dolayı ekiplerimize tatbikat düzenledik. Yangın ve yangınlar esnasında nasıl müdahale edeceğimizi, nasıl haberleşme yapacağımızı arkadaşlarımızla birlikte uygulamalı olarak değerlendirdik. Bundan gaye çalışanlarımızın, işçilerimizin orman yangını çıkması durumunda anında müdahale edebilmesini sağlamasıdır. Yangın bir felaket, çıktığı zaman panik oluşuyor. İyi bir planlama yapmazsanız sıkıntılarda beraberinde geliyor.

Bu nedenle söndürme işçisinden muhabere görevlisine kadar hepimizin yangına hazırlıklı olması gerekiyor” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar