Muhasebecilerin Yeni Temsilcileri Mazbatalarını Aldı

  • Aydın Gazete
  • 9 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın SMMM Odası’nın genel kurul kongre seçimleri neticesinde yönetim, denetim ve disiplin kurulu asil ve yedek üyeliklerine seçilen toplam 26 isim mazbatasını aldı. Yapılan seçim sonrasında iki günlük itiraz müddeti içerisinde herhangi bir itirazın olmaması nedeniyle yeni dönemde odasını temsil edecek olan muhasebeciler Efeler İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan toplu olarak mazbatalarını alarak yeni görevlerini resmileştirdi. Seçimin galibi Demokrasi grubu asil ve yedek listede en fazla ismi bulundurmayı elde ederken Çağdaş Demokratlar ve Özgür Aydın Grubu ise geri kalan üye sayısını kendi arasında paylaştı.

ASİL VE YEDEK 26 ÜYE MAZBATA ALDI
Güzel bir genel kurulu geride bıraktıkları için mutlu olduklarını ifade eden Aydın SMMO’nun yeni başkanı Rıza Yörüyen, “İki günlük süreçte herhangi bir itiraz olmayınca seçim sonuçlarımız kesinleşti. Yönetim, denetim ve disiplin kurulu olarak bugün mazbatamızı teslim aldık. Bundan sonra artık hizmet zamanı. Önümüzdeki hafta Salı günü yönetim kurulu ile gerekli toplantıyı yaptıktan sonra görevlendirmelerimizi yapacağız. Yönetimin içinde bir şekilde bulunuyorduk. Yeni bir düşünceyle, yeni bir anlayışla yeni yönetimle hizmetlerimiz kaldığı yerden devam edecek. Nispi temsil sonunda 13 kişi asil mazbatasını aldı. 3 denetimde, 5 yönetimde ve 5 de disiplinde olmak üzere asil ve yedek toplam 26 üye yeni yönetimde faaliyet gösterecek” dedi.

“HİZMETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”
Üye dağılımına göre seçimin galibinin Demokrasi Grubu olduğunun altını çizen Yörüyen, “Demokrasi Grubu olarak seçim sonuçlarına göre yönetim kurulundan 3 üye denetim kurulundan iki üye disiplin kurulundan da 3 üyeyi kazandık. Yönetim kurulunda 3 üyeyi almak 5’in 3’ünü almak demektir. Bu da yarışı kazanmak anlamına geliyor. Denetim ve disiplinde de çoğunluk bizim grupta olduğu için seçimi biz kazanmış olduk. Arkadaşlarımız yabancı değil ve bugüne kadar omuz omuza çalıştığımız arkadaşlarımız. Ama seçimin atmosferi ile farklı düşüncelerle farklı yollardan yola çıktık. Sonuçta hizmet için bu kurullarda birleştik. Bundan sonraki süreçte sen ben ve grup ayrımı olmadan hizmetlerimize devam edeceğiz. Aydınımıza, odamıza, mesleğimize ve meslektaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar