İnfak Derneği Aydın’da Çalışmalarına Başladı

  • Aydın Gazete
  • 9 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın il temsilciliği görevini Bilal Aycan’ın yaptığı İnfaf Derneği’nin yönetim kurulunun geniş tutulduğu ve tanınmış isimlerin yer aldığı görüldü. İnfak Derneği, kurulalı 1 ay gibi kısa bir zaman olmasına rağmen yaptığı hizmetlerle Aydın’daki yardım dernekleri arasında ön plana çıkmaya başladı.

İnfak Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Aydın İl Temsilcisi Bilal Aycan, dernek çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada; “Daha önce farklı derneklerde yaptığımız hizmetlere bundan sonra İnfak Derneği çatısı altında devam edeceğiz. Resmi işlemlerimizi tamamladık ve bağışların tamamını makbuz karşılığında alıyoruz. 1 ay gibi kısa bir süre önce temsilcilik açmamıza rağmen Kenya’da ve Bangladeş-Arakan Kampları’nda 2’şer tane olmak üzere toplam 4 adet su kuyusu açtık ve kullanılmaya başlandı. Ayrıca yine Bangladeş-Arakan kamplarında ve Sri Lanka’da olmak üzere toplam 11 adet su kuyusu siparişi verdik, yapımları şu anda devam etmektedir” dedi.

Ramazan çalışmaları hakkında da bilgi veren Bilal Aycan, Aydın Efeler’de bu hafta içerisinde 100 koli Ramazan kumanyası dağıtımı yapacaklarını ve 17 Haziran tarihinde de Aydın’dan 3 kişilik bir ekiple Bangladeş-Arakan Kampları’na gideceklerini söyledi. Şu an itibari ile Arakan’da toplam bin 250 aileye ramazan yardımı yapacaklarını kaydeden Aycan, ayrıca zekat ve fitre dağıtımında bulunacaklarını belirtti. Bangladeş-Arakan Kampları’nda Yetim Giydirme ve İftar çalışmalarında da bulunacaklarını belirten Aycan, bu çalışmaların hızlı bir şekilde devam edeceğini, hedeflerinin bu Ramazan’da en az 2 bin aileye ulaşmak olduğunu ifade etti.

Aycan, 1 adet Ramazan kumanya bedelinin 60 TL, su kuyusu bedelinin de 1100 TL olduğunu söyledi. Aycan, Aydın halkına ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar