4 Çeker Belediye

  • Aydın Gazete
  • 6 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

“SAVUCA”

Savuca Mahallesi İnönü Caddesinde yol yenileme çalışmaları tamamlandı. İnönü Caddesinde 2 Bin 500 metrekarelik parke taşı döşeme çalışması yapılırken, Söke Belediyesi ekipleri yine Savuca’nın uzun süredir sıkıntı yaşanan bir başka yolu olan Atatürk Caddesinin yol yenileme çalışmalarına başladı. Burada da 2 Bin 500 metrekarelik parke yol yenileme çalışması yapılacak.

“ATATÜRK”

Atatürk Mahallesi’nde yol yenileme çalışmaları devam ediyor. Sadece Atatürk Mahallesi için 40 Bin metrekare yol yenilemesi yapılması yönünde hedefle yola çıkan Söke Belediyesi ekipleri Yasemin Sokak ve çevresinde de parke yol döşeme çalışmalarını tamamladı. Atatürk Mahallesi’nde kaldırım çalışmaları hız kazandı.

Yine Atatürk Mahallesi’nin Diş Hastanesi arkasında bulunan Burdur, Bursa ve Turunç Sokaklarında da ömrünü yitirmiş yol döşemeleri yepyeni parke taşlarına kavuşacak. Söke Belediyesi ekiplerince bu üç sokakta eski yol kapmalarının sökümü yapıldı. Birkaç gün içinde yen parke taşlarının döşeme çalışmalarına başlanacak. Sonrasında Ekrem Karakaş Sokak ve civarı da, Söke Belediyesi’nin Atatürk Mahallesi için bu yıl ki programında yer alan ve çalışma yapılacak olan önemli sokaklarından biri.

“YENİKENT”

Yenikent Mahallesi’nde Söke Belediyesi yetki alanında bulunan cadde ve sokakların yol yenileme çalışmaları devam ediyor. Yenikent’te 9, 15, 7 ve 47. Sokaklarda çalışmaların tamamlanmasının ardından 18. Sokak’ta da yol yenileme çalışmaları son aşamasına geldi. Ekipler Güller Yapı Kooperatifi çevresinde yol yenileme çalışmalarını yapıyor. Yenikent Mahallesinde de ömrünü yitirmiş eski yol kaplamalarının yerine Söke Belediyesi’nin kendi üretimi olan yeni parke taşları döşeniyor. Yakın zamanda Yenikent Mahallesi için hedeflenen 30 Bin metrekarelik parke taşı yol yapım hedefine ulaşılmış olacak.

“SAZLI”

Sazlı Mahallesi’nde ise Söke Belediyesi tarafından başlatılan büyük yol yapım çalışmasına devam ediliyor. Mahallede iki ekip, iki farklı noktada yol yapım çalışmalarını sürdürürken, Sazlı’nın alt kısmında yol sıkıntısı büyük oranda çözüme kavuştu. Yıllardır birçok cadde ve sokağı ham halde bulunan Sazlı mahallesinde vatandaş parke taşı yollarına kavuştu.

Diğer taraftan Söke Belediyesi Şantiye ekipleri yol onarın ve asfalt yama çalışmaları programına da başladı. Belirlenen noktalarda asfalt yamaları yapılıyor.  

“BAŞKAN TOYRAN YAKIN TAKİPTE”

Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran Söke Belediyesi tarafından yapılan tüm çalışmaları yakından ve yerinde takip ediyor. Her gün tüm çalışma noktalarını gezerek, çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Toyran, gittiği yerlerde vatandaşın yakın ilgisiyle karşılaşıyor. Vatandaşların yol yapım ve yenileme çalışmaları ile ilgili memnuniyeti ile karşılaşan Başkan Toyran; “Söke’nin birkaç yıl içinde yol sorununu çözeceğiz parolasıyla çıktığımız yolda her geçen gün hedefimize biraz daha yaklaşıyoruz. Altyapısı tamamlanmış noktalar başta olmak üzere, aciliyet arz eden ve sıkça şikayet gelen noktalar başta olmak üzere yol yapım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarımız planlı şekilde devam ediyor” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar