Namaz Kıldıran İmamın Cep Telefonu Çalındı

  • Aydın Gazete
  • 4 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Güvenlik kameralarını inceleyen polis, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

Olay, dün akşam 22:10 sıralarında Yeşil Mahalle 374 sokakta bulunan Gül Cami’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; yatsı namazı öncesinde şadırvanda abdest alan cami imamı Servet Yılmaz, cep telefonunu elbise asılan yerde unuttu. İmam cemaate namaz kıldırdığı esnada cami tuvaletinde bekleyen iki hırsız, imamın cep telefonunu çalarak kayıplara karıştı.

Namazdan çıkan cami imamı, telefonunun yerinde olmadığını fark edince, hemen durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, güvenlik kameralarını izleyerek şüpheliler hakkında bilgi topladı. Nazilli Asayiş Büro Amirliği Ekipleri pes dedirten hırsızlık olayı ile ilgili soruşturma başlattı.

Cami imamı Servet Yılmaz ise gece yarısı müezzin ile birlikte karakola giderek, hırsızlardan şikayetçi oldu. Telefonun çok yeni olmadığı söyleyen talihsiz imam, polise verdiği ifadesinde olayı şu şekilde anlattı: “Yatsı namazı öncesi şadırvanda abdest aldım. Cep telefonumu abdest aldığım yerde unutmuşum. Namazı kılarken hırsızlar telefonumu götürmüşler. G

üvenlik kamerasında telefonu çalan hırsızların iki olduğu görünüyor. Hırsızlar önce beraber tuvalete girmişler ve 10 dakikadan fazla orada beklemişler. Sonra tuvaletten çıkıp, etrafı gözetledikten sonra telefonu çalıyorlar. Biz güvenlik kameralarını izledik ve polise haber verdik.

Yani hırsızlık, hem günah hem de kul hakkına giriyor. Cami içerisinde bile bir şeyler çalacak kadar gözü dönen insanlara Allah hidayet nasip etsin” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar