2.250 Adet Fidan Toprakla buluştu

  • Aydın Gazete
  • 3 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Efeler Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, belediyenin sorumluluk sahası içerisinde bulunan tüm mezarlıkların bakım ve onarımını gerçekleştirerek, mezarlık içerisinde yeşillendirme çalışması da yapıyor.


Toplam 120 adet mezarlık elden geçirilerek genel temizliği ile başlanılan çalışmalara otların biçilmesi, ağaçların budanması, fidan dikimi yapılarak mezarlıkların genel bakım ve onarımı da gerçekleştirildi.


“MEZARLIKLARIMIZLA İLGİLİ ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ”

Her mezar başına gül fidanı ve fıstık çamı dikimi gerçekleştirildiğini belirten Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “Mezarlıklarımızda temizlik çalışmalarının yanında çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarını da yapıyoruz. Bu kapsamda her mezarın başına gül ve fidan dikimi yapmayı hedefledik. Kadıköy Mezarlığı’nı pilot uygulama alanı olarak seçtik ve çalışmalarımıza buradan başlamıştık. Bu çalışmalara diğer mezarlarımızda da devam etti ve toplamda 2 bin 250 adet fıstık çamı fidanı dikimi gerçekleştirdik.

Belediye olarak mezarlıklarımızın daha modern bir hale getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ramazan ayına gireceğimiz şu günlerde vatandaşlarımız mezarlarını rahatlıkla ziyaret edebilecekleri, temiz ve daha yeşil yerler bulacak. Mezarlıklarımızın daha yeşil ve daha bakımlı hale kavuşması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz ” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar