Aydınlı Gençler Aileleriyle Spor Yapıyor

  • Aydın Gazete
  • 3 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Bu proje sayesinde velilerin çocukları ile birlikte spor yapma imkanı sağlanmaktadır ve tüm aile boyu spora davet ediliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Mayıs başında tüm Türkiye’de başlatılan ‘Ailemle Spor Yapıyorum’ projesi sağlıklı bir toplum oluşturmak için ailelerin spor yapması amacını taşıyor. Beden ve ruh sağlığını geliştirmek, sosyal medyanın yoğun kullanıldığı toplum hayatında yetişkinlerin bilgisayar, tablet ve telefon başında geçirdikleri hareketsiz zaman dilimini en aza indirmek amacını taşıyan proje, aynı zamanda spor tesislerinin tam kapasite kullanımını sağlamak, yoğun iş hayatından dolayı ailelerin çocuklarına yeterince zaman ayıramadığı gerçeğini de göz önünde bulundurarak aile içi dayanışma ve kaynaşmayı arttırmak, takım ruhunu aile bireylerine yaşatabilmek hedefiyle öne çıkıyor.

‘Ailemle Spor Yapıyorum’ projesinin 2016 yılında il spor merkezlerinde uygulamaya konulduğuna dikkat çeken Gençlik ve Spor Bakanlığı, söz konusu projenin 81 ile bağlı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ndeki il spor merkezlerinde uygulamaya konulacağını duyurdu.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Hemen uygulamaya konulan proje Aydın’da büyük ilgi gördü. Hafta içi her gün Efeler Kardeşköy Atletizm Pisti’nde 08.00 ile 09.00 saatleri arasında koşu ve stretching, Adnan Menderes Stadı’nda 08.00 ile 09.00 ve 18.00 ile 20.00 saatleri arasında uzman antrenörler eşliğinde step aerobik, plates ve koşu etkinlikleri yapılıyor. Katılımcılar, belirtilen yerlere, belirtilen saatlerde gelerek doğrudan etkinliklere katılabilecek. Bayan katılımcılara sabah saatlerinde bayan antrenörler eşliğinde sportif etkinlikler ve yürüyüş yaptırılacak, bay katılımcılar da akşam saatlerinde spor aktivitelerinde ter dökebilecek.

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İl Spor Merkezlerinde faaliyetlerini gösteren 21 branşta “Ailemle Spor Yapıyorum” projesi uygulanıyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar