Nazilli Dereköy Çayı Islahında Sona Gelindi

  • Aydın Gazete
  • 25 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

Nazilli Şehir içinden geçen Dereköy Çayı’nın ıslah edilmesi talebinde bulunması ile başlayan süreçte Çay’ın su akacak kısmında beton zemin ve kenar duvarlarının yapımları ile ıslah çalışmaları tamamlanmasının ardından Dereköy çayı kenarında yapılan yol çalışmalarında da sona geliniyor.
Topandağ eteğinden başlayarak Nazilli’nin ortasından geçen Dereköy Çayının, Devlet Karayoluna kadar olan 4 kilometrelik bölümünde yapılan ıslah çalışmalarından sonra, çay kenarının sağlı sollu yolları da Nazilli Belediyesi tarafından bakıma alınmıştı. Yaklaşık 1 yıldır sürdürülen yolların yenilenmesi ve Dereköy Çayı kenarının düzenlenmesi çalışmalarında sona doğru yaklaşıldı. Çayın iki tarafında bulunan mevcut yolardan 7 şer metre çay yatağı içerisine paralel olarak dolgu yapılarak genişletilmiş ve bu kısımlara yürüyüş yolu ile yeşillendirme çalışmaları yapımı yanında çayın iki tarafındaki yollarda da yenileme çalışmalarına başlamıştı. Mevcut eski yollarda kademe kademe eskiyen asfaltlar kazınarak parke taşları döşeme çalışmaları yapılarak yenileme yapılan yolda son aşama kısmına gelindi.
Yaklaşık 1200 metrelik yolda 15 bin metre karelik parke taşı döşemesi yapılacak
Son aşamada ki yol çalışmalarında Devlet Su İşleri tesisleri hizasından Pınarbaşı Mahallesi sonuna kadar olan bölümde de mevcut eskimiş yolun önce asfaltı kazındı. Yaklaşık 1200 metrelik yolda kazıma çalışmaları tamamlandıktan sora tesviyesi ve kumlaması yapıldı ve yürüyüş yolu olarak ayrılan kısmın bordürleri döşendi hemen ardından çayın her iki tarafındaki yollara parke taşı döşeme çalışmalarına başlandı. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince sürdürülen çalışmaların önümüzdeki günler içinde tamamlayarak kullanıma hazır hale getireceği Dereköy Çayı kenarındaki yollar hakkında bilgi veren Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık “ Yaklaşık 1200 metrelik yolda 15 bin metre karelik parke taşı döşemesi yapılacak. Devlet Karayolundan itibaren süregelen yol yapım çalışmalarında artık sona doğru geldik. Bu güne kadar Nazilli Belediyesinin Dereköy Çayının şehir içinden geçen yaklaşık dört kilometrelik bölümünde yeşillendirme, yürüyüş yolu çalışmaları gerçekleştirerek yol kenarlarına oturma grupları ve spor aletleri yerleştirdik. Yapımı devam eden ve son aşamasına gelinen Devlet su işleri hizasından Pınarbaşı Mahallesi sonuna kadar çayın sağ ve sol tarafındaki yolların yenilenmeleri ile Nazilli’nin ortasından geçen Dereköy Çayı kenarının düzenlenme çalışmalarını sona erecek ve yepyeni yüzü ile tamamı bitirilmiş olarak halkımızın hizmetine sunulacak” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar