O Profesöre Bir Tepki De Meslek Odasından

  • Aydın Gazete
  • 1 Haziran 2016
  • Yorumlar Kapalı

Olaydan sonra Aydın Veteriner Hekimler Odası Başkanı Muharrem Uçmaklıoğlu Başkanlığı’nda gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda ADÜ Veterinerlik Fakültesi Zootekni Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu’nun paylaşımı kınandı.

Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Uçmaklıoğlu yaptığı açıklamada, “ADÜ Veteriner Fakültesi Zootekni Anabilim Dalında görev yapan Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu’nun sosyal medyada paylaşımlarında İstanbul’un Fethi gibi tarihin akışını değiştiren çağ kapatıp çağ açan önemli bir günde Atalarımız hakkında ağza alınmayacak şekilde hakaretvari sözleri Veteriner Hekim camiası olarak hepimizi yaralamıştır. İçinde bulunduğu toplumu bu derece küçümseyen hakaret eden meslektaş demeye dilimizin varmadığı şimdiye kadar hiçbir bilimsel ve mesleki çalışmasının duyulmadığı bu zatı meslek odası ve meslektaşları olarak şiddetle ve esefle kınıyoruz. Kendisi hakkında odamız tarafından mesleki soruşturması ayrıca yapılacaktır. Kamuoyuna önemle duyurulur.” İfadelerine yer verildi.

Bilindiği gibi ADÜ Veterinerlik Fakültesi Zootekni Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu’nun kişisel sosyal medya hesabından 29 Mayıs’ta yaptığı, İstanbul’un fethiyle ilgili “Bugün muhteşem bir uygarlık olan Doğu Roma İmparatorluğu’nun başkenti Konstantinopolis’in barbar ve bağnaz bir kabile tarafından işgalinin yıl dönümü” şeklinde paylaşım yapmış ve bu paylaşımı çok ciddi tepki görmüştü.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar